Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen eszközről a legjobb...

Milyen eszközről a legjobb tanulni?

Figyelt kérdés
E-book, notebook, táblagép, pc?
2021. máj. 27. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez teljesen személyfüggő.

Én egyetem első félévében minden fontosabb tárgyat kinyomtattam. (2-3 tárgyat max) Aztán feltűnt, hogy ez így baromi sok papír és ha 8x ennyi lesz, akkor a szobámat ez teljesen elfoglalja. Ősszel még a felsőoktatási kedvezményt kihasználva vettem ipadet és akkor beleszerettem abba, hogy jegyzetet tudok írni, bármennyit, bármilyen “füzetbe” a táskám és otthonom nem telik meg. Illetve hogy közvetlenül diasorra tudtam írni, így nekem mégjobban ment a tanulás.

Akkor vonaton is ezt használtam már tanulásra, otthon is. Most karanténozás alatt, órán ugyanúgy ipaden jegyzetelek, de vizsgára laptopon tanulok, (nincs pc-m se e-bookom) ott könnyebb mostanság csak átlapozni a dolgokat. Ha könyvtárba megyek, akkor viszont ipad jön velem a kis mérete miatt, illetve azon tudom a diasort is nézni és jegyzetelni is. (Amit gépen nem tudnék)

Úgyhogy én jelenleg papírmentesen tanulok, ami nekem azért kedvező, mert itt is tudom más füzetbe vezetni a tárgyaim, mint ahogy a való világban tenném, de nincs olyan baj, hogy rossz füzetett hoztam, nincs olyan, hogy 6 füzetet viszek és nem férek el a táskámban, meg sosem telik be a füzet. (Ami nálam 80-100 lapos füzetnél kb negyedévkor megtörtént, pedig kicsivel írok és nem jegyzetelek mindent)

De van aki meg kifejezetten szereti a papírt és mindent kinyomtat, mindent kiír, akkor neki mindegy hogy nekem pl mi tetszik.

Egy évfolyamtársam pl mindent gépen doksikba jegyzetelt, mert neki így volt kényelmes. Én viszont nem tudok olyan gyorsan gépelni hogy ez menjen :D

Meg nekünk sokat kell rajzolni is a gyakorlatokhoz, azt nem tudom hogyan oldotta meg csak géppel.

2021. máj. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az e-book hasznos, ha sok kötelező olvasmányod van, jobb a szemnek, mint képernyőn olvasni. De csak ezért nem biztos, hogy megéri, mert bármilyen színes dologgal, diasorokkal stb. nem tud mit kezdeni, nem tudsz rá jegyzetelni sem. Szóval akkor már inkább tablet/iPad. De azon meg nem igazán működik jól az, hogy mondjuk egyszerre vegyél részt egy online órán, és közben jegyzetelj. Nekem egy izmos PC-m volt egészen addig, amíg be nem ütött a járvány, ugye nem tudtam hazavinni, és hetekig nem tudtam visszamenni érte (+a könyveimért, jegyzeteimért) az albiba, majd' agyvérzést kaptam. Azóta laptopom van (felhős backuppal, külső merevlemezzel), digitálisan jegyzetelek, csak azt nyomtatom ki, ami nagyon kell.
2021. máj. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én szintén ipadon tanulok.

Nagyon szeretem mert jegyzetelhetek kockás, vonalas, sima “papírra” is. Néha még ki is dekorálom illetve szoktam tanulókártyát is csinálni :)

Bárhova tudom vinni, pl a vonaton is egyszerűbb tanulni. Nekem több füzetet vinnem magammal.

Illetve könyvet is szoktam letölteni rá, ha fent van a neten. És “szövegkiemelővel” kitudom húzni a fontos részeket.

(Stabilo színkódjait lehet használni :D)

Úgyhogy nekem nagyon bevált ez.

Illetve még könyvből szoktam.


Régebben én is nyomtattam de már egy idő után keveredtek meg mindig figyelni kellett, hogy ne legyen gyűrött stb. Na meg sok helyet foglalt

2021. máj. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

* nem kell több füzetet vinnem magammal .

Bocsi elírtam :)

2021. máj. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ha nem kell színezni akkor laptop, ha kell akkor nyomtatás. Színezni azt kell, amit nagyon kell tudni. :)

Jegyzetelés laptop vagy füzet.

2021. máj. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!