Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 8é kislány. Beilleszkedési,...

8é kislány. Beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzd. Kihez fordulhatnánk a Fővárosban? Családsegítőnek nincs konstruktív válasza.

Figyelt kérdés
Fejlesztőpedagógust javasolt az FPSZ, de ilyen-olyan indok miatt az iskola nem oldja meg. Kirekesztik a gyereket az iskolában, h. a többieket ne tudja hátráltatni. Időnként szótévesztése, szófelcserélése, figyelemzavara, szövegértési nehézsége van. Számolás nagyon jól megy. Mivel a "hülyék" közé teszik órán, ezért már tanulni sincs kedve és nem is tudja, hogyan tanulhatna egyáltalán úgy, h. ne kapcsolódjon hozzá negatív érzés. Hiába írta azt az FPSZ, hagyjanak neki több időt a feladatokra, ő ezt nem kapja meg, emiatt soha nem is teljesít jól sem. Kisegítő iskolában jártunk, de oda nem vennék fel valamiért, pedig kisebb csoportban, empátiás környezetben, lassabb tanulási módszerekkel biztosan jól teljesítene. Mi tévők legyünk? Köszönöm.
2021. máj. 29. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Kerületi nevelési szakszolgálat
2021. máj. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Itt már voltunk. Ők adták a véleményt és javaslatot is, hogy az iskola alkalmazzon fejlesztőpedagógust és hagyjanak időt neki a példákra. Ennyi történt itt. Ők nem tudnak tovább segíteni. Az iskola nem támogató és csak annyit mondanak, ha nem jön fejlesztő, akkor nem jön és ennyi. Keresünk másik sulit, de egyelőre sehol nincs olyan hely, ahol tudnák biztosítani a kisebb csoportot és a lemaradtak fejlesztését. Elakadtunk. Hol tanulhatna egy lemaradt elsős, aki már szorong-fél a tanulástól (mert mindig megkülönböztetik, negatív dolgokkal illetik a társai előtt is) és ahol van kisebb csoport?
2021. máj. 29. 15:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyelmeztetés: ez nem tanács, csak komment


Kedves kérdező, nagyon sajnálom hogy a gyermeked ilyen helyzetbe került.

Nagyon nehéz lehet ez mindenkinek. :( Részben tudom milyen az ilyen gyerekek helyzete. Én nem kűzdök szellemi nehézségekkel, de pl a bal fülemre teljesen süket vagyok, a jobbal alig hallok valamit, és 10 éves koromig nem kaptam hallókészüléket. Emellé még szemüveges is vagyok, és a szüleim anyagi helyzete miatt sosem voltak menő cuccaim (szegények voltunk) képzelheted azt a sok szekálást. Gyűlöltem az ovit és az iskolát, annyira szorongtam hogy folyamatosan dühkitöréseim voltak otthon. A szüleim meg nem tudtak mit kezdeni vele. Az egyetlen amiben ég, kis örömöt leltem, az az olvasás volt. Szóval szörnyű volt. Amit tehetsz az én családom belüli tapasztalatom alapján az az, hogy tanulsz a gyerekkel. Nem hagyod rá az iskolára, ha kell, órákig tanulsz vele, magyarázol neki türelmesen. A háziját ellenőrzöd, ha nem jó, újra csináltatod, stb. Ha van valami sikere, akkor megünneplitek, érrezze hogy ügyes. Esetleg magánúton vihetnéd fejlesztésre.


Az öcsém velem szemben nem nagyothalló, de diszlexiás, diszkalkuliás, és a beszédkészsége is gyenge. Na, ő sem volt az osztály menő gyereke, őt is bántották, verték sokat.

Amit kimondottan róla le tudtam szűrni az az, hogy a hátrányos gyerekeknek máshol van a mérce. Amíg én akkor vagyok elégedett, ha az egyetemi vizsgán az oktató nem csak ötöst ad, de külön gratulál is ahhoz hogy milyen ügyes vagyok, az öcsém akkor elégedett, ha a szakmunkásképzőben minden tárgyból megvan a hármas. Nem lehet egy gyerek mindenből jó, nem lehet folyamatosan az ötös társaihoz mérni.

Az is fontos, hogy amiben ügyes, abban emeld. Ne arról szóljon az egész élete, hogy nem megy az olvasás, rakjatok energiát a matekban való szárnyalásba is.


Az iskolákkal kapcsolatban meg annyit, hogy nem lehet rájuk számítani. Ha a gyereknek segítség kell, keres neki te, fizess érte te, mert az iskola nem fog. Ez a szomorú igazság sajnos, az állami szerveknek se energiája, se ideje se pénze ilyenekre. Ha nincsen pénzed szakemberre, akkor azzal tudsz kompenzálni, hogy rengeteget olvasol a témában, fejleszted magad, és ülsz a gyerekkel a következő 4-8 évben minden délután és foglalkozol vele.

2021. máj. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem lehetett könnyű neked sem! Bízom benne, a lehető legjobban alakult és fog alakulni neked is az életedben minden.

Köszönöm a véleményed, viszont a kérdésem másról szólt.

Naponta tanulok a gyerekkel, méghozzá nagyon türelmesen. Magántanárt is fizetünk és folyamatosan. A szeretet, dicséret megvan. Ha otthon nem tanulnánk vele, akkor soha nem érné utol a többieket. Nem arról szólnak a napok, hogy neki mi nem megy. Akkor kezdődött a leblokkolás, amikor a tanító megalázta a többiek előtt. Ezzel nem azt szeretném mondani, h. tanítók rosszak lennének! Csak azt mondom, a mi tanítónk kihívásokkal küszködik, hogy szépen mondjam. Szóval az otthoni fejlesztés megvan, ami szeretetteli, empatikus, türelmes és figyelembe vesszük, ha elfáradna. A gyerkőc még min. 7évet fog iskolába járni, ami ugye egyre intenzívebb lesz. 7 évig nem maradhat abban a helyzetben, hogy fél-szorong az iskolától, mert szinte napi szinten vannak megalázások. Neki más iskolára lenne szüksége, csak nem tudjuk, hol van kisebb csoportban tanítás és türelmes tanítás. Mi megtesszük, amit csak lehet. De egy kicsi - iskolát nem szerető - gyereket jó, ha megtanítják tanulni, jó, ha egyáltalán nem alázzák meg, jó, ha nem közösíti ki a tanár stb.

2021. máj. 29. 17:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tanár megalázza a diákot, az elfogadhatatlan, és mély sebet tud okozni.


Remélem találtok egy jó helyet. Waldorfra nem gondoltatok?


Ohh, köszi, szerencsére én úgymond sínen vagyok :) A középiskola megváltást jelentett a számomra.

2021. máj. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen iskolaváltásra van szükség! A kisegítő iskola lehet, hogy túlzás - a probléma pontos ismerete nélkül nyilván ezt nem lehet eldönteni.


Én a helyedben a területileg illetékes gyermekpszichiátriai/gyermek-mentálhigiénés rendelőt (régebbi szóhasználattal gyermekideg-gondozó) is felkeresném, ott pszichológus és pszichopedagógus is dolgozik, a megfelelő szakember megvizsgálja és ha szükséges, akkor foglalkozik majd vele. Tőle egyébként nyugodtan kérhetsz tanácsot az iskolai ügyekben is.

2021. máj. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Beilleszkedési nehézségek, kiközösítés - gondoltatok-e autizmusra?

Az Autizmus Alapítvány tud autizmust, Asperger-szindrómát diagnosztizálni, és ha az, akkor segíteni is tudnak - már ha tudtok tandíjat fizetni.

2021. máj. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A Waldorfot nem néztük, mert nem fér bele az anyagi dolgainkba.


Pszichopedagógus: jó ötlet, köszönöm.

2021. máj. 29. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!