Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lányok! Milyen volt a jogosítv...

Lányok! Milyen volt a jogosítványszerzés? Milyen volt az oktatótók? Mennyire ment a vezetés?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol, hogy sok lánnyal kiabált az oktató, meg nem igazán tanította őket, így rosszul élték meg az egészet. Kíváncsi lettem a tapasztalataitokra.

2021. máj. 31. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Női oktatót választottam, férfihoz nem is mentem volna 30+ 10 órát vettem, mert közben a covid miatt leállt az oktatás. Korrekt, nagyon jól tanított, normális stílusban.Egyébként ő is fel van háborodva egyes férfi oktatók modorán. Elsőre átmentem a vizsgán.
2021. máj. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy idős pasasnál vezettem, nagyon bánom, évekig gyomorideggel ültem a volán mögé. Pedig nem vagyok béna, mindenem elsőre meglett. Szintén 30+10 órát vettem. Folyamatosan ordított, időnként meg kellett állnunk a kocsmájánál, csomószor teljesen indokolatlanul beletaposott a fékbe, rángatta a kormányt, és hisztizett, hogy tönkreteszem a kuplungot.
2021. máj. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egy 40-es férfinál tanultam és nagyon szerettem, nem bántam meg. Mindent jól elmagyarázott, megmutatott, segített és úgy alapvetően nagyon rendes volt, türelmes, jópofa, segítőkész. Annyi, hogy sokszor késett és rengeteg tanulója volt, illetve én is suliba jártam stb., így nagyon sokáig tartott a jogsi megszerzése, mert nehéz volt összeegyeztetni az időpontokat. Úgyhogy összességében az egész másfél év volt (a kressz tanfolyammal, elsősegéllyel, vezetéssel és vizsgákkal együtt). Vettem pár plusz órát és másodszorra mentem át a forgalmi vizsgán, tehát így picit ezeken is csúszott ugye a dolog. Az is biztos, hogy nem ott tanultam meg vezetni, de jó élmény volt, szerettem vezetni járni és azért az alapokat valahol nyilván az adta meg. Több ismerősöm is tanult nála és a késést és ilyesmit leszámítva jó véleménnyel vannak róla ő is. Soha nem éreztem azt, hogy másként bánt volna velem mert lány vagyok, soha nem förmedt rám stb., ilyesmi nem történt. Sőt igazából bennem ez abszolút fel sem merült, mert nyilván én is jó oktatót szerettem volna, de én így nem tettem különbséget férfi és nő oktató között. Ismerek olyanokat is, akik más férfi oktatóknál tanultak és egyikük sem mesélt olyat, ami őket kifejezetten megsértette volna, megrémítette volna vagy ilyesmi. Valaki temperamentumosabb, hangosabb, hirtelenebb, harsányabb és kiabál, csúnyán beszél, bunkó stb., de valakinek az is okés és megfelel pl. anyukám is ilyen oktatónál tanult vezetni, neki nem volt vele semmi baja és ugyanúgy megtanított neki ő is mindent. Persze, az ember azért nem ilyet választ, ha van rá lehetősége :D Csak azt mondom, hogy szerintem nem kell ettől félni, majd úgyis kiderül milyen és bármikor lehet oktatót váltani, ha valami miatt nem jön be. Amúgy abban az autósiskolában, ahol én tanultam csak egy női oktató volt és pont rá panaszkodtak a legtöbben, hogy folyton kiabál, hisztizik és hogy beszél a tanulókkal, szóval tényleg nem a nemen múlik.
2021. máj. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy 40-es pasasnál kezdtem, aki kb. a második órán kikezdett velem... a gyomrom felfordult, apám lehetne, meg különben is, mit képzel, én azért fizetem, hogy tanítson meg vezetni. Már akkor elgondolkodtam rajta, hogy oktatót váltok, de azt ugye nyilván meg kell indokolni, és még én akartam jó fej lenni, hogy ne okozzak neki kellemetlenséget. Kár volt. 49 levezetett óra és 3 sikertelen vizsga után otthagytam, másik oktatóhoz mentem. Már az első órán, amit az új oktatóval vezettem, rájöttem, hogy az előző oktató olyan alap dolgokat nem mutatott és tanított meg, hogy az valami elképesztő...


Tényleg jól meg kell választani az oktatót, és ha úgy érzed, nem jól tanít, frusztrál, stb., hagyd ott. A te pénzed bánja, ne az ő lelki világa érdekeljen.

2021. máj. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy 40 es pasasnál tanultam én is. Az elején lassan és nehezen ment. Sok óra és 3 bukás lett a vége de megérte. Szerettem vezetni járni hozzá. Jókat beszélgettünk. Haverok lettünk.

Sokat köszönhetek neki emberileg is. Emberfeletti kitartással és türelemmel oktatott engem is. Örökké hálás leszek neki.

Jövőhéten lesz az első hosszabb utam a Balatonra. Nagyon várom. Megszerettette velem a vezetést.

2021. jún. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!