Jogosítványszerzés?

Figyelt kérdés

novemberben leszek 16 éves és személygépkocsi jogsit szeretnék szerezni?

ehhez milyen feltételek kellenek?

mivel kezdjem? elsősegély? vagy az előtt lekel tenni valamit?

tehát hogy megy ez?

leteszem elsősegély? utána kresz majd vezetés?

mennyibe kerül így az egész összesen?

konkrétan még a 0-án vagyok :(

most kezdeném az egészet


2013. szept. 8. 19:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Elkezdeni elkezdheted, de amíg nem töltöd be a 17-et nem kaphatsz jogosítványt. Na meg persze kell a KRESZ és az eü is. Szerintem május környékén kezd el a Kresz tanulását, de addig az EÜ-t elvégezheted. Az nagyon könnyű és bármikor elvégezheted. A sorrend a következő lehet:

Eü, Kresz, Vezetés

Kresz, Eü, Vezetés

Kresz, Vezetés, Eü.


Ha semmiből sem buksz meg, akkor olyan 120000 Ft-ből kijön.

2013. szept. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A KRESZ tanfolyamot nem lehet elkezdeni 16 és fél éves kor előtt. Ez a tanfolyam kb. 1 hónapot vagy még ennyit sem vesz igénybe. KRESZ vizsgát csak 16 évesen és 9 hónaposan tudsz tenni. Ez lényegében annyit jelent, hogyha 16 és fél évesen elkezded a tanfolyamot és 1 hónap alatt végeztek, akkor még 2 hónapot kell várnod a vizsgáig. Ahogy az előző leírta, az egészségügyit bármikor meg lehet csinálni, akár a forgalmi vizsga után is. Lényeg az, hogy a végső cél érdekében mindenképp meg kell csinálni. Több ismerősömtől hallottam és én is megtapasztaltam, hogy mostanában nem veszik félvárról a dolgot. Győrben vizsgáztam áprilisban egészségügyiből, összesen 8-an voltunk, abból 4-et megbuktattak. Hozzáteszem, egyik sem volt síkhülye. A forgalmiról annyit, hogy 17 évesen lehet csak vizsgázni. Magát a vezetést elkezdheted már előbb is, de valószínű, hogy itt is várnod kell majd két vizsga között hasonlóan a KRESZ-nél. Győrben elég drága volt nekem, elérte a 180 ezret úgy, hogy egyszer sem buktam meg egyik vizsgán sem. Hozzáteszem, a legdrágább iskolába jelentkeztem, de nem bántam meg, mert rendkívül rendesek voltak mindvégig velem és a társaimmal is. Sok sikert kívánok neked!
2013. szept. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!