Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Előrehozott őszi érettséginél,...

Előrehozott őszi érettséginél, az osztályozó vizsga sikeres letétele után már egész tanévbe nem kell bejárni az adott órára? Vagy meg kell várni az érettségieredményt?

Figyelt kérdés
2010. aug. 24. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Az érettségi független az utolsó éves tananyagtól. Ha beszámoltál egy tanév anyagából, nyilvánvalóan nem kell bejárni.
2010. aug. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem azért kérdezi, mert ha valaki februárban teszi le ezt az osztályozó vizsgát, akkor azt az évet végig kell járnia, és ezért (számomra sem) tiszta, hogy kell-e járnia. Kérdezd meg a szaktanárodtól, hogy járjál-e órára, beír-e hiányzónak vagy vmi... jobbat úgyse tudsz tenni...
2010. aug. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell bejárnia év végéig akkor se, ha februárban teszi le az osztályozóvizsgát. Mivelhogy letette az osztályozóvizsgát!
2010. aug. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A nem bejárás azért nem biztos, hogy érettségi feltétele.


Előrehozott érettségit tettem középszinten informatikából és be kellett járnom utána is. Bár megkérdezték tőlünk hogy szakirányban tanulunk-e tovább, kell-e az informatika, ott hivatalos emelt infó volt, mi maradtunk a régi tanárral, régi csoportban (bár emeltként tüntették fel).


Másik az, hogy az angol is így volt, azt is előrehozottan tettem le. Leérettségiztem és ugyanúgy be kellett járni órákra, mert a suli vezetése azt mondta, hogy a suli tanmenetében ez így szerepel, hiába írták a bizonyítványunkba, hogy további tanulmányai alól felmentve. (bocs, nem tudom a pontos idézetet)


Úgyhogy érdeklődd meg!


19/F

2010. aug. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az iskolád törvénytelenül járt el. Ennyi. Nem akarták, hogy a folyosón lófráljatok.
2010. aug. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. aug. 25. 10:16
 7/8 anonim ***** válasza:

22:44-es vagyok:


Az egyik fiú kikereste a törvényt és igazgatónő elé ment egy kérelemmel, aki egy köteg irattal a kezében várta, hogy ebben mind az ő igaza van... Nem tudok erre mit mondani, jobb lett volna elkerülni a heti 4 óra szivatást, ami az angol óra volt, sajnos nem ment.


Egyébként nem lófráltunk volna a folyosón, mert jó képességű osztály voltunk és akkor inkább érettségire készültünk volna heti 4 lyukas órában - szvsz. :D

2010. aug. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én most leszek 12-es (22:16-os vagyok)


Leérettségiztem májusban angolból, februártól nem kaptunk jegyet, de év végéig be kellett járnunk, ez a törvény... az, hogy valakinek osztályozó vizsgája megvan, semmit nem ér, és egyébként is év végén kapod a bizonyítványt...


Jövőre elvileg nem kell bejárnunk órákra (angol) ami jó lenne, tanulhatnánk 4 órában másra...

2010. aug. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!