Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanítás mint diákmunka nyárra?

Tanítás mint diákmunka nyárra?

Figyelt kérdés
(Nem tudtam melyik alkategóriába tegyem) Egész jól kijövök a gyerekekkel (18 év alatti személyekkel). Sokat segítek itthon húgomnak tanulásban, vagy barátoknak így általánosságban. Elvileg nagyon jól tudok magyarázni, szóval arra gondoltam miért ne csinálhatnám ezt nyáron? Természetesen nem önkéntes szinten hanem fizetett szolgáltatásképpen. Nem tudom nyáron mikre van igény, angolból közel vagyok egy felsőfokhoz (C1), amúgy pedig informatikát tanulok. Illetve azt se tudom hol tudnék ilyesmi munkát találni. Hű informatikusként jobban preferálnám az online térbeli oktatást, azonban ha nagy igény van rá mennék Budapesten belül ide-oda. Minden segítségnek örülök. 18/f

2021. jún. 3. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a legegyszerűbb, ha készítesz magadnak egy kis plakátot vagy akár szimplán írsz egy bejegyzést és ezt kiteszed a közösségi oldalakra. Leírod, hogy XY vagy, ebből és ebből vállalsz korrepetálást - magán órákat (ami a legjobban megy és amiben szerinted hiteles vagy, megbízható a tudásod, kb. minden keresett lehet, leginkább talán a nyelvek), milyen referenciád van (pl. x éve tanulod a nyelvet, ha van nyelvvizsgád akkor azt, segítettél már a tanulásban a húgodnak vagy barátoknak, vagy ha már leérettségiztél akkor arra felkészültél és ismered a típusfeladatokat, jól bánsz a gyerekekkel stb., bármi ami szerinted kapcsolódik és egy pozitív üzenet rólad) és mit kínálsz (x perces órák, magad miben vagy a legjobb és miben tudsz leginkább segíteni pl. beszédcentrikus órák vagy nyelvtan, gyerekeknek tudsz-e összeállítani játékosabb a korukhoz illő feladatokat, sok gyakorlás stb., online vagy személyesen, házhoz tudsz-e menni stb.) és mennyiért (pl. szerintem az első órát érdemes ingyen kínálni, illetve kezdetben egy alacsonyabb árat célszerű megcélozni) és elérhetőség. Aztán, ha már van legalább egy-egy tanulód, akkor ők úgyis továbbadják majd az elérhetőségeidet és továbbajánlanak, ha elégedettek veled. Az első egy-egy tanulót nehéz megszerezni, de utána már könnyebb. Ha még bizonytalan vagy benne, hogy menne-e, érdemes-e pénzt kérni érte stb., akkor első körben egyszerűbb mondjuk ismerősi körben körülkérdezni és felajánlani, hogy tudsz segíteni és az eggyel talán kevésbé "komoly" még, első próbának tökéletes és rájössz mi hogy megy, mit hogyan tudsz legjobban átadni stb.
2021. jún. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem igen, szerintem nyáron is van ennek értelme. Sokan pl. szeretnék picit feltuningolni a tudásukat, ha van valami elmaradásuk egy-egy tárgyból, hiányosak az ismereteik, akkor azokat a nyáron (mikor bőven van idő, szünet van, nincs iskola, több tárgy stb.) tudják pótolni. Valamint, ha valaki mondjuk pótvizsgára vagy az őszi érettségikre készül, akkor annak is pont ideális időszak. Nyelvet pedig alapból mindig lehet tanítani, mindig van aki tanulna.
2021. jún. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
csak óvatosan:NAV!
2021. jún. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Angoltanár válaszol:D

rengeteg diplomás, tapasztalt nyelvtanár ad már órákat 3000forinttól, tehát amit te jogosan elkérhetnél egy angol óráért, az 1500, maximum 2000 forint. Tapasztalat nélkül egy 60 perces igényes nyelvórára felkészülni eleinte ugyanannyi idő. Így kijön egy ezres órabér, és már semmi értelme. Keress diákmunkát, erős infóval seperc alatt bezsebelhetsz 8 óra alatt 11ezret is:)

2021. jún. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem azért a "semmi értelme" az erős túlzás... Kezdve ott, hogy a korrepetálás (még ha készülni is kell rá és alkalmazkodni kell a tanulóhoz) sokkalta rugalmasabb, mint bármelyik diákmunka. Valamint azért az ezres órabér szerintem nemhogy a "semmi értelme" kategória, hanem még akár jó is, ha azt nézem, hogy mennyit fizetnek a diákmunkásoknak, legalábbis vidéken. Illetve szerintem nem mindegy, hogy az ember korrepetál vagy mondjuk mosogat, szendvicseket rak össze, takarít stb. Vannak infós munkák és azok jobbak, jobban fizetnek is ez igaz, de ahhoz tudás is kell és nem tudjuk, hogy a kérdező hol áll ezen ügyben (ezt nem rosszból mondom, csak azt merem feltételezni, hogy előbb vállalna valamilyen szakmába illő munkát, ha lenne rá lehetősége minthogy korrepetáljon, tanítson).
2021. jún. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
18 évesen azért illik már nyáriszünetben egy héten összedobni 40-50 ezer forintot, ezt tapasztalat, "vevőkör", ajánlások nélkül csak úgy mint korrepetálás, elég nehéz összehozni.
2021. jún. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ilyen, hogy "illik".
2021. jún. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy gondolom, ha az ember nagykorú lesz, mindent meg kell tennie annak érdekében, hogy haladjon afelé, hogy anyagilag független legyen, ez a saját, és a szülei érdeke is. Rengeteg 16-17 évest ismerek, akik minden szabadidejüket a gyárban vagy a teszkóban töltik, mert felismerték, hogy lassan talpra kell majd állni. Ebből kifolyólag egy 18 éves felnőtt embertől elvárható, hogy a nyári szünetet arra fordítsa, hogy minél több szakmai tapasztalatot és pénzt keressen, ami majd később a javára válik.
2021. jún. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekem sem a középiskolai szünetekben, sem az egyetem 6 éve alatt nem dolgozott nyáron. A tanulás komoly munka, kell a pihenés feltöltődés, erre való a nyár. Olyan nincs, hogy elvárható a munka. Aki akar, menjen, főleg, ha szüksége van pénzre, az ő dolga.
2021. jún. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát, ez is egy szempont, de én nagyon nem így látom, persze, ha nem orvosiról van szó.

Brutális különbségek vannak azok a hallgatók között, akik dolgoznak, és akik nem. Én végig megkerestem egyetem alatt a havi 130 ezret minimum, még is előbb végeztem a tantárgyaimmal, és mindig hamarabb végeztem a vizsgáimmal is, mint a nem dolgozó csoporttársaim, soha nem volt hármasom sem. Rengeteget számít, ha a tanuláson kívül van még egy határozott valami, ami értelmet és célt ad a mindennapjaidnak, erősíti a jellemet. Én kevésbé voltam hajlamos depresszióra is, mert nem az iskola állt az életem középpontjában 6 évig, nem erről szólt az életem, a harmadik évben már anyagilag teljesen függetlenedtem a szüleimtől.

Amikor végeztem, 24 évesen mondhattam a nyelviskolában, hogy nem fogadom el a 2500-as órabért, mert már van 5 év tapasztalatom. Meg is kaptam a 4000-ret. A barátnőm, amikor végzett pénzügyön, ő diktálta a bankban a fizetését, mert már szintén volt 5 év tapasztalata (és egy másfél millás autója), meg is kapta egyből a nettó 350-et, ami 23 évesen nem volt rossz.

Annyira elcseszett a munkaerőpiac manapság, ezért fontos, minden fiatal tudatosítsa magában, hogy az idő a legdrágább kincsünk, ezért nem mindegy, hogy mennyit kapunk érte.

2021. jún. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!