Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bele fogom tudni számítani a...

Bele fogom tudni számítani a nyelvvizsgámat a felvételinél?

Figyelt kérdés
Idén szeptemberben induló képzésre adtam be a jelentkezésemet. Az érettségit Magyarországon tettem le, de a nyelvvizsgát Romániában (itt is lakom egyébként). A vizsga márciusban volt, nemrég jöttek ki az eredmények, de a diplomákat még nem küldték el. Honosítanom kell majd a nyelvvizsgát, ami egy hónapba fog telni (Cambridge CAE-t tettem), bele fogok férni az időbe? Egyáltalán rám érvényes a július közepei dátum, ami a külföldön érettségizőkre vonatkozik?

2021. jún. 3. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet tudni, hogy beleférsz vagy sem, amint megvan add fel a levelet lehetőleg elsőbbségi postán. Hogy mi vonatkozik rád az attól függ, hogy mint külföldi vagy mint magyar jelentkeztél egyetemre.
2021. jún. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mint külföldi jelentkeztem. Köszi a választ.
2021. jún. 3. 20:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A határidő neked július közepe, de a honosításnak mindenképpen meg kell lennie, hogy a pontszámodba számítson. Az idő egy kicsit necces és rövid, de semmi nem lehetetlen (és a határidőket ilyen esetben mindig betartják, a 30 nap maximum 30 nap, de inkább kevesebb lesz.)
2021. jún. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Illetve minden ismerősöm azzal riogat, hogy a honosítás egy hónapba telik (nem kevesebb/legfeljebb, hanem PONT ennyibe). Nem tudom ők ezt honnan veszik, én úgy olvastam, hogy 8 napon belül felrakják postára a honosított okiratot. Akkor honnan jön ez az egy hónap, se több, se kevesebb szöveg? Ki érti félre?

Azért lenne ezt jó tisztázni, mert ha valóban 1 hónap kereken, akkor nem gürizek a dologért: az e-mailben is azt írják, hogy elküldik a diplomát legkésőbb június végig. Na mármost, ha valóban megvárják június végét, akkor még +1 hónap a honosítással valóban időből való kifutást jelent.

2021. jún. 4. 07:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy azért ne honosítsd, mert lehet nem lesz meg, ez hülyeség. Én is honosítottam, szerintem 2 hét alatt megvolt, de már nem emlékszem pontosan.
2021. jún. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ilyet nem mondtam, hogy ha LEHET, hogy nem lesz meg, akkor nem honosítom. Hanem, hogy nem stresszelek a dolgon, ha BIZTOS, hogy kifutok az időből. Nekem mindenki fixen egy hónapot mondott, ezért aggódom. De ha megvan az 2 hét alatt is, akkor már van esély, hogy beférek.
2021. jún. 4. 07:39
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi egyébként :)
2021. jún. 4. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!