Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Komolyan majdnem mindenkinek...

Komolyan majdnem mindenkinek 450-490 pontja van, aki orvosira készül?

Figyelt kérdés
Biológia-kémia tagozatra jártam egy "versenyistállóba", 460-nál szóbelivel sem lett több senkinek. Ennyire könnyű volt az érettségi, vagy kamuznak, mert miért ne?
2021. jún. 3. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 395 lett úgyhogy én az évre elengedem ezt :(
2021. jún. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem lett mindenkinek, ennyi de nem ritka. Ne feledd el, hogy a ponthatár az az utolsó ember, akit felvettek, kvázi a “legrosszabb” a pontok szerint. (Persze nagy teljesítmény biosz-kémia emeltet szépen teljesíteni)

Én sima gimibe járok/jártam, viszont eléggé versenyistálló típusú, kb az a büszkesége a sulinak, hogy az érettségi átlag az egész évfolyamon, 4.95 felett van minden évben és hogy 1-2 emberen kívül, mindenkit felvesznek az első megjelölt helyére, mindegy hogy itthon vagy külföldön. (A maradék 1-2őt pedig a másodikra) Így visszanézve lehet kicsit erős is volt számomra ez a suli… Nekem 458 lett, de bőven nincs ez az élbolyban.. Egyik osztálytársamnak 492 lett, igaz nem orvosira jön, de már számomra szinte elképzelhetetlen, hogy valaki ennyit elérjen. Orvosisok közül lett 475 körüli, de az nyugtat engem és ez nyugtasson téged is, hogy 400 embert vesznek fel. Ebben benne lesz az is, aki 500 pontot ír és remélhetőleg te is.

Ilyeneknél mindig lesz olyan, aki jobb, minden évben lesz egy-két ember akinek 500 pontja lesz, de tudni kell, hogy azért nagyszámok törvénye alapján, nem lehet mindenkinek annyi. Itt is valószínűleg egy erős, de kisebb résznek lesz 460-500 pontja és a sote esetében a többiek inkább egyre jobban sűrűsödnek 430-460 körül.

Egyetemen is lesz pár ember aki tuti kitűnő lesz, de ez nem jelenti azt, hogy aki nem az, az nem is való oda. Ne kételkedj magadban, bízz abban, hogy felvesznek és utána majd szorgalommal bizonyítod, hogy ugyanúgy el lehet végezni ezt a szakot is, annyi ponttal amennyi neked van, nem kell hozzá 480. :)

2021. jún. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!