Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Üdv Mindenkinek! Hallottam...

Üdv Mindenkinek! Hallottam egy eljárásról utólagos padlófűtés megoldására, miszerint kétszer 45 fokos, pár cm mély bevágással (bemarással) készül hely az aljzatbetonba a padlófűtés csöveinek. Valakinek ezzel a módszerrel tapasztalata?

Figyelt kérdés

2016. nov. 26. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs az ajzat beton alatt hőszigetelő réteg akkor ez a módszer nemsokat ér mert az ajzatbetont és az alatta lévő töltást fogod fűteni nagyobbrészben és csak igen kis részben a lakást.
2016. nov. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jól mondja az első. Legalább 10 cm szigetelést illik alá tenni.
2016. nov. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tervrajzok alapján 5 cm szigetelést tettek a szerelőbetonra, s arra jött az aljzat beton. Ez kritikusan kevés?
2016. nov. 26. 23:49
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Az az öt centi több mint a semmi, de elég kevés ahhoz hogy a padlófűtés hatékonyan és gazdaságosan tudjon működni.

minimum tíz centis szigetelés kellene oda, de én húszcentist tennék alá.

2016. nov. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazából, akkor te inkább felvernéd azt a 5 cm aljzatbetont, s az 5 cm-es szigetelés helyett inkább tennél 15-20-at oda, s ezzel kiemelve a nappali-konyha szintjét is a folyosőhoz képest (annak minden hátrányával, gondolva itt nyílászárók nyithatóságára pl)? Vagy inkább infra fűtófólia a szőnyeg vagy padló alá ide, amit bekapcsolok, s táplálok a napelem rendszerről ha otthon vagyok?
2016. nov. 27. 10:22
 6/9 anonim ***** válasza:

De akkor nem lesz aljazbeton, az egésszel lejjebb kellene menni, de az iszonyú munka.

Mi a baj az eddigi fűtéssel?

Így látatlanba azt javasolnám, hogy ha mindenképpen korszerűsíteni akarsz, akkor esetleg gázkazánt kellene lecserélni, hogy ha nem kondenzációs.

2016. nov. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Én felverném az ötcentis betont, és az alatta lévő töltést kiszedném olyan mélységig hogy elférjen a 15-20 centi hőszigetelés is meg a padlófűtés betonja is, hogy megmaradjon a régi padlószint, így nemlenne gond az ajtók nyitásával sem és a padlófűtés sem a földet fűtené..
2016. nov. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

Láttál már padlófűtést szakszerűen letekerve ?

Mire annyi betont kivagdosnál, hogy a megfellő mennyiségű csövet lefektesd beleöregednél.

Biztosan nagyobb munka mint az egész betont feltörni egy bontókalapáccsal.

2016. nov. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valószínűleg marad az infra fűtés a nappalihoz a komfortérzet növelésére. Túl nagy energia befektetésnek vélem feltörni a betonokat.
2016. nov. 30. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!