Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Beadandónál ilyen esetben...

Beadandónál ilyen esetben hogyan kell hivatkozni?

Figyelt kérdés

Egyetemi beadandó dolgozatom egyik fejezetében egy kutatás eredményeit mutatom be. A kutatást nem én végeztem, tehát világos, hogy hivatkoznom kell rá, de az nem, hogy hogyan.


A fejezetem kb. 5 hosszú bekezdésből áll. Az első bekezdésben leírom a kutatás lényegét, ki hol mikor mit és hogyan vizsgált, itt hivatkozok egyszer a szakirodalomra, majd leírom, hogy az alábbiakban a dolgozatomhoz kapcsolódó legfontosabb eredményeket foglalom össze. Ez elég, vagy minden bekezdés végére biggyesszek oda egy szövegközi hivatkozást is?



2021. jún. 4. 06:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fu, szerintem kérdezd meg a tanárodat, mert szerintem majdnem minden egyetemen más az elvásás. Nekem egy korábbi beadandómnál, ahol hasonlóan egy hosszabb szakirodalmat használtam fel hosszan minden bekezdés mögé odaírtam a forrást zárójelben.

Ha nem tudod megkérdezni, akkor talán ez a legjobb megoldás, így biztos nem tudják azt mondani, hogy plagizálás.

2021. jún. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


A tanár a záróvizsgázókkal van elfoglalva, hetek óta nem válaszol az e-mailjeinkre, még a vizsgaidőszak elején megírt vizsgámat se javította ki, pedig pár nap múlva lesz az utolsó meghirdetett alkalom, szeretném már tudni, hogy kell-e újra jelentkeznem, vagy átmentem... (Érzésre kb. négyes lesz, de nem tudhatom biztosan.) :/


Szerintem inkább odaírom minden bekezdés után a forrást, ez a legtöbb kreditet érő tárgyam a félévben, nem szeretném ilyen hülyeség miatt bukni az egészet. :D

2021. jún. 4. 08:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert hozzá! Ha őt nem tudod elérni, ha esetleg van egy másik tanár akivel jóban vagy őt is érdemes lehet megpróbálni. De tényleg nem vesztesz semmit, ha mindenhova odaírod. Hajrá! :)

(elsővoltam)

2021. jún. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


Elsőéves vagyok, konkrétan egy oktatóval sem találkoztam személyesen, óráink is csak havonta egyszer vannak (levelező), úgyhogy nem mondanám, hogy bármelyikükkel is jóban lennék.


A beadandó amúgy már majdnem kész van, már csak egy bevezetés meg egy befejezés kell, csak felírtam magamnak pár dolgot, aminek még utána akartam nézni valahogyan, és ez volt az egyik. :)

2021. jún. 4. 08:28
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ohh, sajnálom, így tényleg nem könnyű. :( Azért kitartást!
2021. jún. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!