Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az orvos mellett van még...

Az orvos mellett van még olyan egészségügyis szakma, amit érdemes lenne tanulni (fizetés és megbecsülés szempontjából)?

Figyelt kérdés

Sokáig orvosnak készültem, de kb. minden olyan szakterületen, ami érdekelne, műteni is kellene, vagy olyan egyéb beavatkozásokat végezni, amiktől undorodom. Ápolónak sem szeretnék menni, mert ott is sok mindennel találkoznék, amit nem bírna a gyomrom. A gyógytornászat érdekelne, azt nagyon hasznosnak is tartom. Viszont a társadalmi megbecsülésüket alacsonynak érzem. Amikor kórházban voltam, a többi beteg kb. úgy szólt hozzájuk (na meg az ápolókhoz), ahogy én a kutyámnak nem tudnék. Az orvosokkal szemben általában összébb fogták az arcukat, amit amúgy nem teljesen értek, és pláne nem tartok igazságosnak.

Nagyon érdekel az egészségügy, de félek, hogy nem bírnám sokáig csinálni, ha napi szinten azt éreztetnék, hogy alacsonyabb rendű vagyok (vagy legalábbis a szakmám alacsonyabb rendű).


Milyen eü-s területek vannak, aminek azért még megbecsülése is van?

Fontos, hogy közvetlenül szeretnék segíteni az embereknek, ezért a gyógyszerészet nem igazán vonz.


Köszönöm szépen előre is, ha valaki segít!



2021. jún. 4. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Gyógyszerész.
2021. jún. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Egyes nem tudsz olvasni? Ott irta nem jatszik nala a gyogyszereszet :'DD

Amugy kedves kerdezo bennem is pontosan ilyen ketelyek keringtek, en vegul a vedonoi mellett dontottem, de ha nem birja a gyomrod a vert meg ilyeneket, akkor szerintem egy dietetika nem hangzik rosszul (gondolom a kemia nem akadaly), de ugy tudom a gyogytornasz is jol tud keresni, csak fizikai megterhelest kell birni :)

2021. jún. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Az egészségügy nincs megbecsülve sajnos, fizetés szempontjából legalábbis biztosan nem. Az pedig sajnos elkerülhetetlen, hogy ha emberekkel foglalkozol (eü-n kívül is, bármilyen szakmában), mindig lesznek frusztrált, bunkó emberek, ezt meg kell tanulni nem magadra venni.


Dietetika, pszichológia érdekelhet esetleg?

2021. jún. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Fogorvosiban nem gondolkodtál? (tudom ott is vannak műtétek, de mégsem akkora kaliberűek, valamint a munka során tudnál úgy szakosodni, hogy ne nagyon kelljen)
2021. jún. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mi a fene ***** válasza:
71%
Képalkotó diagnosztika ?Egyébként gytornászként továbbtudnád képezni magadat, szakosodni, maszekolni ?
2021. jún. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Orvosként is kb. nulla a megbecsülésünk. Egyébként pl. egy pszichiáter nagyjából semmi invazív, műtögetős dolgot nem csinál.
2021. jún. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Pszichológia? Azzal is el tudsz helyezkedni kórházban
2021. jún. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Ja a pszichiátria azért is jó lehet, mert ott semmilyen felelősségvonásod nem lehet, mert ahhoz nagyon extrém, dolgot kell csinálni, hogy felelősségre vonjanak. Meg magánorvosként sokat lehet keresni.
2021. jún. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

[link]


itt fentvannak, mik vannak

2021. jún. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az összes választ, sok jó ötletet adtatok! ❤️


Utánaolvastam néhány újabb eü-s szakmának, jelenleg ezekre szűkült a kör:

- gyógytornász

- dietetikus

- optometrista

- hang-, beszéd- és nyelésterapeuta


Úgy érzem, hogy ezek közül bármelyiket szívesen tanulnám és végezném a gyakorlatban is.


Mit gondoltok, melyik lenne a legjobb döntés hosszútávon?

2021. jún. 13. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!