Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A közszolgálati egyetemen a...

A közszolgálati egyetemen a katasztrófavédelem vagy a rendőrtiszti a jobb? Melyikkel könnyebb elhelyezkedni? Melyik szerv ad több fizetést, melyik van jobban megbecsülve?

Figyelt kérdés
Az okoskodók kíméljenek. Reális válaszokra van szükségem.

2012. dec. 28. 14:23
 1/8 scoobyhun válasza:
Attól függ,hogy tiszthelyettesi,altiszti,vagy főtiszti állományba akarsz kerülni.Mert ha tiszthelyettesibe akkor a katasztrófavédelem jobb lenne.
2012. dec. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Magát a kérdést nem teljesen értem. A Nemzeti Közszolgálati Egyetemen három kar van:

- Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar

- Közigazgatás-tudományi Kar

- Rendészettudományi Kar.

A Rendőrtiszti Fősulit olvasztották be és működik ma Rendészettudományi Kar néven a Nemzeti Közszolgálati Egyetem részeként. Itt két alapszakot lehet tanulni: rendészeti igazgatási alapszakot és bűnügyi igazgatási alapszakot. Ezeken belül rengeteg szakirány van. Katasztrófavédelem szakirány a rendészeti igazgatási alapszakon választható.

Remélem így átlátod kicsit a dolgokat, szívesen megpróbálok segíteni, csak így nem teljesen értem, hogy mire gondoltál.

2012. dec. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát. Engem a katasztrófavédelem és maga a rendőrség is érdekel. Itt helyszínelő vagy valamilyen hadnagy vagy ezen felüli szeretnék lenni( ami ugye a régi rendőrtiszti főiskola elvégzése után hadnagy vagy főhadnagy fokozat kapható, gondolom ez most is így van) Nem tudom a katasztrófavédelem szakirány elvégzése milyen rendfokozatot ad. Igazából maga a kérdésem arra irányult,hogy melyiket érdemesebb elvégezni, melyikkel kapok magasabb rendfokozatot, az iskola elvégzése után.Majd pedig melyikkel jobb elhelyezkedni,melyik fizet jobban,melyiknél becsülik meg jobban a nőket.
2012. dec. 31. 09:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a közlekedésrendészeti szakirányra mész, akkor annak elvégzése után dolgozhatsz helyszinelőként hadnagyi rendfokozatban. Persze később lehetsz főhadnagy, majd százados. Minél magasabb a rendfokozat, annál magasabb a fizetés. Ha a katasztrófavédelmi szakirányt választod, akkor szontén hadnagyként kerülsz ki. Tehát a fizetésed kb. ugyanúgy alakul.Ha jól tudom, azzal, hogy bekerülsz az egyetemre, szerződést kell aláírnod, amiben vállalod, hogy bárhol szolgálatba helyezhetnek az országban, és ezt egy bizonyos ideig kötelezően vállalnod kell. Szóval, ha sikerül elvégezned a szakirányt, akkor nem fordulhat elő olyan, hogy nem találsz munkát. Arról nem tudok nyilatkozni, hogy lányként melyik ajánlott, bár énis lány vagyok, de szerintem a katasztrófavédelem nehezebb lehet.
2012. dec. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én is nagyon gondolkodom a katasztrófavédelmen ,de nem igazán tudom egész pontosan ,hogy mit is csinálnak és hol lehet vele elhelyezkedni, egyáltalán el lehet -e és mennyi keresnek!?
2013. jan. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2013-tol indul kulonallo katasztrofavedelem alapszak 3 szakirannyal. Ebbol az egyikre civilek nem jelentkezhetnek. A masik 2-on kell alkalmassagi, ha oda bekerulsz, szerzodest irsz ala, ami magaba foglalja, hogy a szak elvegzese utan oda mesz dolgozni, amit mondanak neked. Vagyis el kell fogadnod a felajanlott allast a katasztrofavedelemnel
2013. jan. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tisztkent pedig eleg jo kezdofizetest kapsz
2013. jan. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

www.katasztrofavedelem.hu címen megtaláljátok mi is az a katasztrófavédelem.

Röviden: tűzoltósági szakterület (kárelhárítás, tűzvédelmi ellenőrzések, tűzvédelmi hatósági tevékenység)

Polgári védelmi szakterület: lakosságfelkeszítés, lakosságvédelem, kritikus infrastruktúra védelme, polgári védelmi hatósági tevékenységek.

Iparbiztonsági szakterület: veszélyes üzemek ellenőrzése, veszélyes anyagot szállitó gépjarművek közúti, vizi, vasúti, légi ellenőrzése.

2013. jan. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!