Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri masszőrnek tanulni?...

Megéri masszőrnek tanulni? Masszőrként hol lehet elhelyezkedni, ha saját üzletre nem vágyom?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta kapom, hogy értek a masszáshoz, mert van érzékem (és erőm) hozzá. Nem csupán apámtól, hanem az összes tanártól és időstől, és mindenki mástól, akiket masszíroztam. Szeretem is csinálni.


Azonban nem tudom, mennyire érné meg anyagilag, ha ez lenne a második kitanult szakmám.


2021. jún. 8. 22:15
 1/7 semmixd321 válasza:
75%
Ha saját üzletre vágysz akkor azért te szabod meg az összeget. És így eléggé megéri szerintem. Csak reglámoznod kell magad és még ki is kell tanulnod a szakmát,de az elmondottak alapján alkalmas vagy rá csak még pér "fogást" ki kell tanulnod.
2021. jún. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Pl fürdőkben, hotelekben, edzőteremben, drágább idősotthonban el tudnál helyezkedni. Vagy vannak szalonok ahol több masszőr is dolgozik. Te rekreációs masszázst vagy gyógymasszázst szeretnél csinálni? Lehet házhoz menve is csinálni.
2021. jún. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-es: Többek között ez a problémám, hogy nem akarok saját üzletet. Hitelt nem veszek fel, mert félek, hogy elcseszek valamit, vagy bármilyen jó is vagyok, aligha hozzám járnának, és akkor az egész a nyakamon marad. Bevallom őszintén, az üzleti dolgokhoz én tudatlan vagyok, nem tudom, mi ennek az egésznek a menete. Félnék belevágni, hogy az egész felelősség az én nyakamon lóg.


2-es: Ezen még nem gondolkoztam, hogy milyen masszázst szeretnék tanulni. Konkrétan letettem a dologról jó ideig, mert hallottam, hogy masszőrként csak úgy lehet megélni, ha saját üzlete van az embernek, de én azt nem szeretnék.


Esetleg azt lehet tudni, ilyen helyekre, mint amiket írtál, hogy hotel, edzőterem, idősek otthona, stb, ha nem is hiányba sorolandó, de azért azt lehet mondani, hogy nem piszok nagy szerencse kell hozzá, hogy felvegyenek?

2021. jún. 8. 22:37
 4/7 A kérdező kommentje:
Ó és köszönöm, ment a néhai zöld kéz.
2021. jún. 8. 22:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha olcsó és hitelmentes megoldást szeretnél, akkor lehetsz házhoz menő masszőr, arra is nagy az igény (idősek és mozgásukban akár csak egy sérülés/műtét miatt korlátozottak). Elég egy összecsukható masszázságyba beruházni, és neki is kezdhetsz.


A nagy gond az, hogy hogyan építed fel az ügyfélköröd. Egy ilyen szakmában elsősorban az ajánlás számít, úgyhogy nem lesz könnyű. Ha nagyon kiterjedt ismerősi körrel rendelkezel, és felajánlod a sok ismerőssel rendelkező ismerőseidnek, hogy amíg tanulsz, addig ingyen masszírozod őket (és persze jól is csinálod), akkor egy kisebb ügyfélkört ki tudsz alakítani. Onnantól meg már csak jónak kell lenni, no meg persze korrektnek és pontosnak. De úgy sem lesz egyszerű, valószínűleg évekbe telik, míg akkora lesz az ügyfélkör, hogy biztosan meg tudsz élni belőle.


A fürdő kb. kihalásos, a hotelek, edzőtermek pedig többnyire úgy működnek, hogy ott bérelned kell a helyet.

2021. jún. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szoc gondozo es apolo vegzettsegem van. Rengeteg gyakorlati helyen voltam, de a kedvencem, ahol a kozossegi munkat fogom csinalni, a hazi segitsegnyujtas. Mindenki elegedett volt velem, es az egyik gondozoval kulonosen joban vagyok, jol kijovok vele, szoval o maga mondta meg regebben, hogy a rabizott idoseknel, es az o hozzatartozoiknal tudna majd ajanlani, ha masszor leszek. Van meg nehany gondozo, talan ok is megtennek a rajuk bizott idosekkel, hogy megemlitenek.


Ezen kivul van a potanyamnak is mondhato szemely, aki szinten mondta meg anno, evekkel ezelott altalanos iskolaban, hogy tudna ajanlani az ismerosei es ugyfelei kozott, hatha.

2021. jún. 8. 23:03
 7/7 anonim ***** válasza:

hotelekben, fürdőkben, magán szalonokban kaphatsz állást, esetleg járhatsz házhoz

fizikailag nagyon megterhelő, anyagilag közepesen jó

2021. jún. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!