Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy mégsem érné meg...

Lehet, hogy mégsem érné meg erdélyiként Magyarországra menni egyetemre?

Figyelt kérdés
Egy olyan egyetemi szakra jelentkeztem Magyarországon, ami itt, Romániában nincs. Nagyon megörültem, mikor rátaláltam erre a szakra, mert azt éreztem, pont erre van szükségem, ez a szak egybefoglalja mindazt amit én keresek. Viszont az utóbbi időben elbizonytalanodtam... Hiába, hogy vágyódom a pesti élet után, a lehetőségek után, nem tudom tényleg ez-e a jó döntés. A jövőmet hosszútávon mindenképp itthon, Erdélyben képzelem el, így lehet érdemesebb lenne itthon valamilyen hasonló képzést végezni? Végső soron a munkához, amit majd végezni szeretnék, az itthoni egyetemi diploma is bőven elegendő... Viszont a magyarországi egyetem színvonalasabb, és tananyag szempontjából többet is nyújt, mint az itthoni (hiszen eleve nem is ugyanaz a kettő).

2021. jún. 9. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Egy színvonalasabb képzés hosszútávon jobban megéri, mint egy középszerű.
2021. jún. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Én is Erdélyből származom, de Magyarországon vagyok egyetemista. Én több okból is jöttem Magyarországra, annak ellenére, hogy a román tudásommal nem lett volna gond otthon.


Nem bántam meg a döntésemet. Vannak olyan ismerőseim, akik Magyarországon végeztek mérnökként, ügyvédként, de végül visszajöttek Erdélybe dolgozni.


Szerintem vágj bele. Megoldható lenne az otthon való munka a diplomával+ azt csinálnád, amit szeretnél+ egy nevesebb diploma jól jön mindenhol.

2021. jún. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
14%
Mi egyetemünkön is tök sok román van.
2021. jún. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem gyere el, legalább próbáld ki. Attól még, hogy utána visszamész, nem jelenti, hogy nem lenne jó pár évig máshol élni, látni valami mást is. Ha meg rosszul érzed magad, újrafelvételizhetsz Erdélyben és visszamehetsz korábban, nem kell évekig másol lenned.
2021. jún. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utána honosítanod kell majd a diplomát. De mindenképp azt javaslom menj vissza ha végeztél.

Én úgy jártam mint egy bogár akit elcsábított egy húsevő növény. Elvakítottak a fények, itt maradtam és nagyon megbántam. Csak mostmár a családot kellene felrúgni ha haza akarok menni.

Tanulni viszont megéri, nekem nagyon jó volt az egyetemen.

2022. nov. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!