Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy szoktatok gyorsan,...

Hogy szoktatok gyorsan, hatékonyan tanulni?

Figyelt kérdés

1 napom lesz felkészülni egy egyetemi vizsgámra, amihez már kijegyzeteltem a tételeket (30 db tétel).

Kérlek adjatok tanácsokat, hogy hogyan kéne kiviteleznem, tisztában vagyok vele, hogy így nem ötös lesz, nekem az is jó, ha átmegyek! A tételekben sajnos elég sok a magolós rész :(

Arra gondoltam, hogy veszek energiaitalokat és holnapreggeltől azokkal végigrágom magam a tételeken.

Esetleg ha időbeosztást készítek, az hasznos lehet? Vagy ha felolvasom, és akkor egyszerre hallom, látom, olvasom?


Mondjátok el kérlek, nektek mi a top tippetek!!:)



2021. jún. 15. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak a saját véleményem, de ha egyetemig nem tanultál meg hatékonyan tanulni, akkor az egészet végig fogod szenvedni. Az energiaital kis mennyiségben oké, nagy mennyiségben túlpörget és többet árt, mint használ.


Az időbeosztás nagyon hasznos tud lenni, mondjuk 40 perc intenzív tanulás, 5 perc szünet, megint 40 perc, 10 perc szünet, 40 perc, 5 perc szünet.... egy hosszabb szünettel (30 perc).

A tanulási technikák mindenkinél máshogy válnak be, én például nem tudom felolvasni, mert zavar, magamban könnyebb, és közben egyre kisebb és rövidebb-tömörebb jegyzeteket készítek, amíg már csak pár szó van a lapon és az alapján is vissza tudom mondani.


Mindenképp fontos, hogy hiába nem fejezed be estére, 11-11:30 körül hagyd abba és készülődj a lefekvéshez. A memória alvás közben épül, ha nem hagysz elegendő időt a raktározásra, akkor reggelre semmi nem marad benne a fejedben, szóval ne hajnalig told, aztán 3 óra alvással indulj vizsgázni.


Sok sikert!

2021. jún. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igazad van az első bekezdésben, de nekem az a bajom, hogy mind középiskolában, mind egyetemen eddig szinte csak írásbeli számonkéréseim voltak, amikre teljesen máshogy tanultam, mint a szóbelire, izgulós is vagyok sajnos :D

Köszönöm a tippeket!

2021. jún. 15. 14:26
 3/6 anonim ***** válasza:
29%
Szeretnéd tudni?
2021. jún. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
aha
2021. jún. 16. 15:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Szellemi munka technikaja c. konyv.
2021. jún. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2021. jún. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!