Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi után semmiből valaki?

Érettségi után semmiből valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy átlagostól eltérő 17 éves diákként tettem fel ezt a kérdést, aki most fog csak belecsöppenni a valódi életbe.



Családi problémák tömkelege, önbizalom hiány, mániákus depresszió, és egy rosszul választott szakma áll mögöttem.


Szeretnék ezekből kilábalni, viszont felsőoktatásba nem fogok tudni menni, hiszen anyagi támogatásban, avagy akármilyen másik támogatásban nem fogok részesülni. Két választásom maradt tehát: OKJ avagy munka.


A véleményetekre lennék kíváncsi, azzal kapcsolatosan, hogy külföldön az adott szakmán kívül milyen lenne a munka vállalás.



2021. jún. 16. 23:31
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Külföldön tanyermosogatassal többet keresel mint itt egy szakmával rendelkező ember,ha itt akarsz maradni akkor mindenféleképpen szerezzel szakmát ha nem akarsz éhbérért dolgozni
2021. jún. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

A problémákat leírtad, a kézségeidet nem. Ebből nem lehet mit mondani.

Első körben jogosítványt kellene szerezned. Manapság kb. alap minden munkakörben a b-s jogosítvány. Ha ez megvan, sokkal több lehetőséged lesz. Iskola mellett is el lehet végezni, csak sajnos az is eléggé pénzes (olyan 100.000 környékén mindenképp).

2021. jún. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

#2: 2 éve volt 160 ezer, most olyan 200-250 ezrekről beszélnek.

Megpróbálkozhatsz külfölddel, de nagy valószínűség szerint kint fogsz ragadni. Nekem ment ki elég sok ismerősöm hasonló szituációban. A kétharmaduk kint maradt, és évek óta végzi a kinti aljamunkát egész jó fizetésért (magyar viszonylatban), a többiek meg ugyanúgy kint vannak, de elkezdtek valamilyen szakmát csinálni mellette. Az eredeti tervnél, miszerint összeszedik magukat kicsit és visszajönnek, senki sem maradt meg. Szóval ha kimész, akkor valószínűleg te is kint ragadsz. Hogy ez jó vagy sem, azt neked kell tudnod.

2021. jún. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
3%
Az elsőnek nincs igaza. Diplomásként keresel kb. 100 ezret, 8 osztályosként a gyártósoron még 500 ezret is kevesellni szoktak a hölgyek és urak.
2021. jún. 17. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

#4

Én diplomás vagyok, és 600-700 körüli a nettóm, viszont szívesen mennék 500-ért gyártósorra, ahol nincs büntetőjogi felelősségem, nem kell oktatni, külföldiekkel két nyelven kapcsolatot tartani, 50 ember gondjával-bajával foglalkozni, megtervezni a beosztást fél évre előre, fejlesztéseknél tervezői munkában részt venni, hanem csak bejárni és bambán elvégezni egy munkát. Igaz, nem elégítene ki, de nagyságrendekkel kevesebb stresszel járna. Ha tudsz ilyen munkát, akkor adok e-mail címet, érdekelne, már csak a kíváncsiság kedvéért is. :)

2021. jún. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

Utolsó. 700-at kint is megkapod nettoba betanitott munkaskent.


Magyarorszagon betanitott munkaskent nem fogsz netto 500-at keresni.

2021. jún. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%

5

Jó sok komplexusod lehet :D

2021. jún. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Amugy 5-os, ekkora felelossegert es ugy, hogy tobb ember munkajat vegzed, nagyon keves az a penz.
2021. jún. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hm igazatok van, a legfontosabbakat kihagytam.


Talán a kreativitásom és az emberekkel való kommunikációm az egyetlen ismert de kiemelkedő képességem. Programozó illetve webfejlesztő ágon vagyok, és végzek, de nagyon nem illik hozzám, hiányzik belőlem az a logikus gondolkodás.


Sokkal inkább szeretnék emberekkel beszélni munkám során.


Empatikus és segítőkésznek vallom magam, ahogy mások is, bár ebből ha jól tudom nem igazán lehet megélni.


Köszönöm a válaszaitokat, várom és figyelem az ötleteket.


Minden egyes eddigi hozzám szólónak nagy köszönet jár, jelenleg sokat tudtok nekem segíteni a véleményeitekkel.

2021. jún. 18. 08:23
 10/11 anonim ***** válasza:
#5 leszel a daddym? Xd
2021. jún. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!