Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy okj 54es bizonyítvány...

Egy okj 54es bizonyítvány kivált egy emelt szintű erettsegit ? Tehát ha van ilyenem, felvételinél nem kell emelt szintű semmiből?

Figyelt kérdés
2021. máj. 27. 09:06
 1/9 anonim válasza:
100%
Dehogynem.
2021. máj. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem vált ki semmit, és az is benne van a pakliban, hogy bónusz pontot sem adnak érte...
2021. máj. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha van ilyen és megfelel a szaknak, akkor kiváltja. Mi a képzettség száma és melyik szakra akarsz menni?
2021. máj. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Okj 54 481 06 Informatikai rendszerüzemeltető- ezt végeztem el.

Amiket kinéztem:

Mérnök informatikus

Biztonsagtechnikai mérnök

Gazdasaginformatikus

Programtervező informatikus

Katasztrófa védelem

2021. máj. 27. 13:29
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]

Tied benne van, 2# voltam

2021. máj. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hallod!? válasza:
Többlet pont jár érte viszont az jó kérdés, hogy kiváltja e!?
2021. máj. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 hallod!? válasza:

[link]


6os vagyok. Kiváltja , a linken olvashatsz utána...

2021. máj. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem váltja ki, én is ebben a szituban vagyok és jó lenne ha kiváltaná. Én gépészmérnökire szeretnék menni és van egy 5452103 számú "jó" minősítésű technikusim ami a listában is szerepel. Ugye ez az 5. pontszámító módszer alapján ami a felvi.hu-n van 4x80pont + plusz pontok (pl nyelvvizsga). Na, mikor ezt megláttam akkor nagyon megörültem annak hogy nem kell még egyszer szívnom azzal amivel már előtte évekig foglalkoztam. Aztán megláttam a következő linket ahol az alábbit írják: "Az OKJ-bizonyítványban szereplő szakmai vizsga, 2021-től szakgimnáziumi képesítő bizonyítványban szereplő képesítő vizsga középszintű érettségi vizsgatárgynak felel meg. Ezért annak a jelentkezőnek, akiknek a fentiek szerint az 1/A sz. táblázat szerinti Országos Képzési Jegyzék szerinti 54-es vagy 55-ös szakmaszámú szakképesítést igazoló bizonyítványban, szakgimnáziumi képesítő bizonyítványban szereplő szakmai vizsgaeredménye alapján történik az érettségi pont meghatározása, rendelkeznie kell a felvételi alapkövetelményként, illetve az adott szakon a pontszámítás feltételeként meghatározott emelt szintű érettségi vizsgával bármely fent meghatározott pontszámítási mód esetében." Most megkérdeztem egyik ismerősömet aki a felsőoktatásban dolgozik hogy akkor mi a pálya? Még nem kaptam választ.


[link]


Én úgy gondolom hogy csak az új technikusi képzés váltja ki az emelt érettségit.... Ne legyen igazam... Elég felháborító lenne ez a megkülönböztetés. :D

2021. máj. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, azt elfelejtettem leírni hogy ettől a féreg államtól nem is vártam mást.... xd :)
2021. máj. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!