Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogosan jelöljük azt a nullát,...

U. Xorter kérdése:

Jogosan jelöljük azt a nullát, ami a számjegyek között van, ugyanúgy, mint ami a szám előtt/tizedesjegyek után van?

Figyelt kérdés

2021. jún. 26. 23:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert hogy máshogy lehet még jelölni a nullát?
2021. jún. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk egy x-r írt háromszöggel. A kérdés inkább az, hogy mi adna létjogosultságot az ilyesféle jelölésnek, miben könnyítené meg a matekot, mivel lenne jobb egy ilyen jelölésrendszer a mostaninál?
2021. jún. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Persze, hogy igen... És ezt már úgy kb. 2. osztályban tanítják is, hogy miért.

A helyiértékes számábrázolásnak az a lényege, hogy minden szám felírható összegalakban úgy, hogy valamennyi*1+valamenyi*10+valamennyi*100*..., ahol a „valamennyi”-k helyére 0-ig írunk egész számokat aszerint, hogy az összegben hány 1-es, 10-es, 100-as, ... van, értelemszerűen ez a tizedesjegyekre is ugyanígy működik. A 0 azt jelenti, hogy az adott számból 0 darab van, például a 102 esetén az összegben nincsenek 10-esek.

2021. jún. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 dq ***** válasza:
Én a számok elé/tizedesjegy után áltlában szóközt teszek, a számjegyek közé meg nem teszek semmit, egymás után írom őket sorba.
2021. jún. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem ez grammatikai kérdés akart lenni és rossz témakörbe lett kiírva.


Ennek ellenére nem értem mi a kérdés.


1. A számjegyek közé nem szokás nullát írni. Mi értelme lenne? Szóközt, tizedesvesszőt, tizedespontot, kötőjelet (lásd: dátumok) igen.


2. Szám elé sem szokás nullát írni, maximum, ha esztétikai okokból odabiggyesztenek egyet, de akkor annak a nullának nincsen matematikai tartalma. Például 01, 02, ..., ezekre gondolok.


3. Tizedesjegyek után írunk nullát, ha azon a helyiértéken nulla van. Hogy máshogy kéne? Nem értem.

2021. jún. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ott van például a mai dátum:

2021. 06. 27., vagy a tíz és felet leírhatjuk 10,5-ként, de 010,5-ként vagy 10,50-ként is. Szóval vannak felesleges nullák, amiket, mondok egy példát, lehetne áthúzott nullával is jelölni.

Ez pl. akkor lenne praktikus, ha egy kevésbé bíztató webáruházban az árakat így jelölnék, mert nem mindegy, hogy 12 euró vagy 12 ezer euró, és az ott tizedes vessző-e vagy csak a hármas tagolásban segít.

2021. jún. 27. 06:48
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

"Ez pl. akkor lenne praktikus, ha egy kevésbé bíztató webáruházban az árakat így jelölnék, mert nem mindegy, hogy 12 euró vagy 12 ezer euró, és az ott tizedes vessző-e vagy csak a hármas tagolásban segít."

Hát nem tudom. Én bármit akartam eddig venni, mindig tudtam, hogy a 12 eurós vagy a 12000 eurós kategóriába tartozik. Sosem vert még át senki sem ezzel.

2021. jún. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"Ott van például a mai dátum" Mi van vele? Nem értem, mire gondolsz kedves Kérdező.
2021. jún. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

Gyanítom arra gondol hogy a 6. hónapot 06-nak írták.

Bár nem értem, mi a gond vele.

2021. jún. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vezető nullának nevezik, és ugyanaz a jelentése, mintha a szám bármely másik számjegye lenne nulla: az adott helyiérték nulla.
2021. jún. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!