Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell felvenni a tárgyak...

Hogyan kell felvenni a tárgyakat Neptunon keresztül, mennyit, stb?

Figyelt kérdés

A gyakorlati hogyanját értem.

Azt nem tudom, és az egyetem sem tájékoztat semmiről, a honlapon sincs fenn, hogy pl. hány tárgyat kell felvenni, amelyik tárgy mellett nem szerepel kiírva, hogy hány kreditet ér, az mennyit ér?

A kötelezően választható tárgyak közül hányat kell választani...?

A félév megnevezés azt jelenti, hogy hány féléven át tanulandó, vagy azt, hogy hányadik félévben vedd fel...?

...és az egyetemtől nem jönnek a válaszok, nem találom sehol, és holnap délelőtt meg fel kell vennem a tárgyakat egyedül. :S


2010. aug. 26. 18:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
melyik suli?
2010. aug. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Neptunban a Tanulmányokon belül nézd meg a mintatentervet.
2010. aug. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Pázmány BTK magyar
2010. aug. 26. 19:10
 4/19 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

A félév megnevezés azt jelenti, hogy hányadik félévben ajánlott felvenned. Kötelezően választhatót annyit kell felvenned, hogy meg legyen belőle az előírt kredit mennyiség (ált. 10-15).

Ha elsős vagy, akkor az egyetem automatikusan felveszi neked az órákat. Arra figyelj, hogy minden félévben kb. 30 kreditnyi tárgyat vegyél fel.

2010. aug. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
2010. aug. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
nekem nincs még fent a mintaterv....Szintén Neptun
2010. aug. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszi...

Nézem a linkelt táblázatot...

Ennyi a kötelező?

Ez így rengeteg tárgy, vagy ezek közül csak az alapozó ismereteseket muszáj felvennem most, vagy hogy?

Ez ugye nem lehet mind 1. félév...?

2010. aug. 26. 19:21
 8/19 anonim ***** válasza:
48%

OMG egyetemistaként egy táblázatot illik tudni értelmezni...

Ott van egy olyan oszlop, hogy ajánlott félév. Az első féléves tárgyakat vedd fel.

A tanterv az optimális haladási ütemtervet mutatja, amitől el lehet réni, de nagyon nem érdemes (félévente 30 kredit). A kötelező tárgyakat értelem szerűen kötelező teljesíteni, emellett vanna kötelezően választhatóak, ezek közül -megintcsak értelem szerűen- kötelezően választanod kell, és ismétcsak oda van írva, hogy 17kredit teljesítése kötelező ezek közül. Emellett vannak szabadon választhatóak is.

2010. aug. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ezeket mindenképp vedd fel, ha az egyetem nem tette meg (ha elsős vagy, akkor automatikusan felveszik neked a kötelező tátgyakat az első félévben): bevezetés az irodalomtudományba, bev. a nyelvtudományba, retorika, régi magyarországi irodalom, irodalomtudományi proszeminárium.

A kötelezően választhatók közül pedig azt vedd fel, ami a leendő szakirányodhoz szükséges.

2010. aug. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
*el lehet térni
2010. aug. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!