Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 17 éves fiú vagyok, iskolába...

17 éves fiú vagyok, iskolába járok, emellett itthon dolgozom.mit tegyek?

Figyelt kérdés
0 szabadidőm van, mikor hazaérek az iskolából , szinte egyből apám elvárja hogy dolgozzak a vállalkozásában. Lenne lehetőség engem kihagyni, de azt mondja muszáj tapasztalatot gyűjetenem ha egyszer át akarom venni tőle. Illtetve azt mondja hogy amit csinálok az sokszor fontosabb mint az iskola mert ezt fogom alkalmazni az életben inkább, egyetemre sem tervez küldeni, max főiskola. Bírjam ki ezt a pár évet valahogy, vagy próbáljam megértetni vele hogy ez igy nekem nem jó, elég vasmarkú, sok embert irányít tobbek kozott engem is :(

2021. júl. 6. 07:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
át akarod venni?
2021. júl. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
El kellene döntened magadban, hogy az apukád vállalkozásában való munka számodra elfogadható pályaválasztási döntés-e. Ha nem, akkor pedig azt, hogy helyette mi az, amit sokkal inkább szeretnél csinálni. Akkor van csak némi esélyed, hogy apukáddal elfogadtasd, hogy nem az általa kínált jövőt választod, ha nem csak egyszerűen nemet mondasz neki, hanem azt is felvázolod, hogy inkább gyárban dolgozó mérnök, bankban dolgozó közgazdász, kórházban dolgozó orvos, stb. szeretnél lenni. Ezt gondold végig alaposan, s ha megszületik a döntésed, akkor mondd el neki őszintén, hogy milyen irányt választanál inkább. Ha olyan pályát választasz, amelyhez valóban sokat kell tanulni, és ő ezt megérti, akkor az iskola utáni munkából is lehet, hogy elenged. Viszont ekkor sem szabadidőt kapsz majd, hanem tanulási időt. Arra szinte semmi esélyed, hogy szabadidőhöz juss, hiszen láthatóan az apukád a munka rabja, s az ilyen emberek általában nem tudják megérteni, hogy szabadidőre is szüksége lehet valakinek. Ha egyetemista leszel és más városban tanulsz majd, akkor nem tud ebben kontrollálni, addig kell kibírnod.
2021. júl. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha át akarod venni később a vállalkozást, dolgozz. Később hálás leszel apádnak, amiért hajtott, és kényelmes életed lett.
2021. júl. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!