Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem alatt ti hogy oldjatok...

Egyetem alatt ti hogy oldjatok meg a munkat?

Figyelt kérdés

Egyetemet fogok kezdeni (remelhetoleg) szeptemberben, es mellette szeretnek reszmunkaidoben dolgozni.

Van barmi tipp, hogy hol erdemes munkat keresgelnem?

Mi az ami nem olyan megterhelo, hogy mellette tudjak tanulni is?

Aki suli mellett dolgozik hany oraert es mennyit kap?


Elore is koszonom a valaszokat



2021. júl. 7. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
98%

ez nagyon nagyban függ a szaktól is. Egy orvosis például nehezen tud dolgozni, egy gazdaságis könnyen.

én most végeztem gazdasági alapképzésen, a kezdetektől volt részidős munkám.

diákszövetkezetek honlapján és linkedinen, zynternen érdemes körbenézned, sokfajta részmunkaidős gyakornoki/adminisztrációs munka van, ezek tökéletesek egyetem melletti munkának, ha jót fogsz ki még karrier szempontjából is hasznos lehet.

16-20 óra szerintem kényelmesen megoldható gazdasági szakon, ha nagy egyetemre mész, és jól tudod összeválogatni az órarendedet. Általában nettó 1000től kezdődnek az ilyen egyszerűbb adminsiztrációs diákmunkák.

2021. júl. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőhöz még hozzátenném azt is, hogy az sem mindegy hol tanulsz. Vidéken nagyságrendekkel kevesebb a lehetőség mint Budapesten.
2021. júl. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem szólók is írták, nagyon nagy mértékben szaktól függ, hogy tudsz-e nappalis tanulmányaid mellett munkát is vállalni. Vannak szakok, amelyek annyira húzósak, különösen a félévek vége felé és vizsgaidőszakban, hogy a lehetetlen határát súrolja mellettük mondjuk félállásban dolgozni. Egyszerűen annyit kell tanulni és beadandókat írni, hogy néha nem fér be az időbe még a heti 10 óra munka sem. (Ugyanis néha aludni is kell.)


S akkor arról még nem is szóltam, hogy az órarended összeállításánál (különösen kis létszámú szakok esetén) a mozgástered erősen korlátozott is lehet. A gyakorlatokról általában legfeljebb háromszor lehet hiányozni, s ha mondjuk csak két időpontot hirdetnek meg egy adott gyakorlatból, amelyek mindegyike ütközik a munkaidőddel, akkor bukta: föl kell mondj a munkahelyeden. S nehogy azt gondold, hogy késő délutáni vagy esti órakezdés nappalin nincsen. Nekem még este 6-kor kezdődő órám is volt nappalin. Ráadásul az órarend minden félévben változik, így az a munkaidő-beosztás, ami az előző félévben jó volt, a következőben már nem biztosan az.


Mindezek miatt nappalis tanulmányok mellett leginkább csak hétvégi és rugalmasan végezhető (pl. üzletkötői) munkában bízhatsz igazán.

2021. júl. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Könnyen, mert home office van.

A gazdasági egyetem nagyon könnyű, annak akit ez érdekel.

2021. júl. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!