Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS! Nem tudom teljesíteni a...

SOS! Nem tudom teljesíteni a félévente 150 munkanapot, esetleg ki tudom helyette fizetni a féléveimet?

Figyelt kérdés

Nagyob röviden a helyzetem: Két félévet (egy évet) voltam ELTE anglisztikán, viszont szinte garantált hogy szeptemberre vagy az év végére a családommal ki fogok költözni Amerikába (Visával mindennel, ez nem megy hasamra csapós döntés). Mivel előbb említett Visa mellett hosszútávon akarok kinnmaradni és zöld kártyára pályázok, minimum két évet kell kinn töltenem anélkül hogy elhagynám az Egyesült Államokat. Itt jön képbe az új jogszabályzat ami szerint egyetem otthagyása után nem fizetni kell, hanem félévente 150 napot dolgozni itthon. Nekem erre nem lesz lehetőségem. Nem fogok 300 napot -közel egy évet a munkakeresés és a kötelezően kivetendő szabadságokat, ünnepeket nem is számolva- itt ragadva tölteni, teljesen felrúgná a saját és a családom terveit. Mondanám hogy kinn folytatom az egyetemet egy éven belül így nem érvényes rám, de nem biztos hogy menni fog, az ottani egyetemi élet azért nagyon más tészta mint az itteni -személyes beszámolók alapján- És azt sem tudom igazán hogy hogyan számolnák át az érettségi pontjaimat és hogy elegek-e egy egyetemhez (nem mintha rossz eredményeim lennének, csak erről szinte semmi infót nem találtam). És nem igazán tervezek hazajönni két év után csak azért hogy ledolgozzam ezt a 300 napot -addigra már kinn kialakul az életem, munkám és minden más... És ki az aki átutazza oda-vissza a fél világot, keres magának egy lakást és kialakít egy életet magának újra csak azért hogy a munkája letelése után visszamenve újrakezdje a saját kinti életét ilyen okból?

Így meg szeretném kérdezni az erre a kérdésre tévedteket: Szerintetek van esély rá hogy ki tudjam fizetni ledolgozás helyett ezt a két félévet? Ha kifizethetem tehetem ezt részletekben? Esetleg hivatalos kérvényt kell benyújtani és akkor megadatik ez a lehetőség? Netalántán gondoljátok hogy akár -valami csoda folytán- a 300 naptól teljesen eltekintenek ha hivatalos iratban kérvényezem az elengedését? Ezutóbbihoz nem kötnek nagy remények, de ki tudja, azért nem vetem el a gondolatot, hisz azért az én helyzetem elég egyedi (és ezért kérdezek; nem találtam erről máshol információt a neten).


"Miért mész el, maradj", gonoszkodók, "Én sem tudom" és trollkodók kérlek kíméljetek!

A hasznos válaszokat pedig előre is nagyon-nagyon köszönöm!



2021. júl. 8. 21:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal a 150 napos ledolgozás csak egy opció, ha nem szeretnéd visszafizetni a tandíjat, így nem lesz ezzel gond.
2021. júl. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja a ledolgozása csak egy opció, de Ki is lehet fizetni.

"Mondanám hogy kinn folytatom az egyetemet egy éven belül így nem érvényes rám" ez az opció hogy nem kell ledolgozni/kifizetni ha egy éven belül elkezdesz egy másik egyetemet csak a magyar felsőoktatásra vonatkozik. Ha kint el is kezded, a magyar államot nem fogja érdekelni, ugyanúgy ki kell fizetned az itthoni feleveidet.


Sok sikert neked és a családodnak

2021. júl. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!