Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felnőttoktatásnál is van...

Felnőttoktatásnál is van ösztöndíj?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. Van egy szakmám, amit az előző (okj) rendszerben szereztem. Olvastam, hogy elvileg nem számít be a régi szakma, tehát ismét 2 végzettség szerezhető ingyenesen. Ez mennyire igaz?

Illetve felnőtteknek is jár ösztöndíj a képzés idejére? Ebben az esetben mind a 2 évben vagy csak a másodikban?

Kap az ember egyszeri pályakezdő támogatást is a vizsga letétele után?

Mennyi lenne a pénzbeli támogatás? Csak mert ahogy olvastam, nappali rendszerben lehetne elvégezni, emiatt viszont nem tudnék 8 órában dolgozni, maximum részmunkaidőben.

Válaszokat előre is köszönöm!



2021. júl. 12. 15:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha nappalis vagy jár, eddig estin nem járt, de lehet már idéntől ott is jár. Eddig estis voltam, levizsgàztam, most megyek újra két éves estire, de azt hiszem nekünk nem fog járni ösztöndíj, hiába tanulok hiányszakmàt(csak akkor jár, ha azt tanulsz).

Sok pénzt ne várj tőle, nem dobnak ők még azért 50-60 ezrekkel. Olyan 10-20 ezer forint között számíts rá jobb esetben.

2021. júl. 14. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!