Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek reálisan nézve mi...

Szerintetek reálisan nézve mi férne bele az egyetem mellé, ami pozitív hatással lenne rám?

Figyelt kérdés

Még egy évem van hátra az egyetemből. Az egyik félévem még teljesen hátra van, a másikra pedig csak pár tárgyam maradt vissza (csúszás miatt). Viszont tovább szeretnék tanulni majd egy mesterképzésen, amihez még teljesítenem kellene pár tárgyat is pluszban a szakos tárgyaim mellett. Valamint ugye szakdolgozatot kell írnom.

Eddig soha semmi különösebb dolgot nem csináltam az egyetem mellett, max. néha hobbiztam vagy barátokkal találkoztam. Viszont többnyire tényleg csak tanultam, általában minden nap volt órám és a legtöbb tárgyamra folyamatosan készülnöm kellett, óráról órára. Nem tudom, hogy a most következő félévekben mennyi szabadidőm lesz majd, de szeretnék valamit csinálni az egyetem mellett (ha folyamatosan a tanulásra koncentrálok és ezen stresszelek stb. az nem túl hatékony, a távoktatás is kimondottan megviselt így és a barátaim már mind lediplomáztak, elköltöztek, tehát elég sokat leszek majd egyedül). Csak azt sem szeretném, ha túlvállalnám magam és esetleg pont ebből lenne probléma, időhiány, stressz stb., mert pont inkább valami olyasmire lenne szükségem, ami picit feldob, kikapcsol és emberek között lehetek.


2021. júl. 16. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyelvtanfolyam, akár online? Vannak ott mások is, nagyjából azonos célokkal, heti kb. 2x van, tehát a magány kérdése is kicsit oldódnak, később is hasznos.
2021. júl. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi :) Erre én is gondoltam. Korábban jártam és akkor nagyon szerettem, csak tulajdonképpen ez is tanulás, tehát sok színt lehet nem vinne a hétköznapokba. De lehet ez lesz majd, mert valóban hasznos is.
2021. júl. 16. 13:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Kezdj el sportolni. Menj le egy edzőterembe, a sport nagyon jót tesz, ott erősíthetsz, cardiozhatsz, amit csak akarsz, es akár emberekkel is isnerkedhetsz
2021. júl. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Akár elmehetsz uszodába. Az úszás nagyon egészséges és jót tesz akár fizikailag és szellemileg is. Egyetem után egy félórás úszással ki tudsz kapcsolódni. Még barátokkal is eltudsz menni.

Amikor két óra közt van szabadidőd, akkor is belefér.

2021. júl. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi neked is :) Úszni mondjuk pont nem szeretnék, de más sportra én is gondoltam, mondjuk valamilyen edzőtermi csoportos edzésre vagy az egyetemen is fel lehet venni tesis órákat. Korábban sosem sportoltam rendszeresen, mindig csak a kötelező sulis tesiórák emléke él bennem és emiatt mindig inkább picit ódzkodtam tőle. Viszont nagyon sokan azt mondják, hogy sok pozitívuma van, felfrissít stb., így adok neki egy esélyt.

Barátaim amúgy nem lesznek, ezért is írtam, hogy sokat leszek egyedül és erre is kellene valami megoldást találnom. A távoktatás alatt is szinte mindig egyedül voltam és nagyon rosszul viseltem, úgyhogy ezt szeretném inkább elkerülni. Szóval olyan tevékenység kell, amely egyedül is végezhető, élvezetes vagy emberek között, társaságban lehetek úgy is, ha egyedül kezdek bele.

2021. júl. 16. 14:03
 6/8 anonim ***** válasza:
esetleg hívő vagy?, vmi közösség,együtt beszélgetés, éneklés? na az biztos feldobna lelkileg is ilyen stresszes világban:))
2021. júl. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
jóga, aerobic, jogsi
2021. júl. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket!

Nem vagyok hívő és az ilyesmi elég távol is áll tőlem. Jogsim van.

2021. júl. 18. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!