Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik a legkomolyabb, legjobb...

Melyik a legkomolyabb, legjobb külföldi egyetem ahova reálisan kijuthatok doktorira, a BCE gazdaság és pénzügy-matematikai elemzés osztatlan mesterszakról?

Figyelt kérdés

Nem egy konkrét egyetem érdekel, csak úgy nagyjából hogy milyen szintben érdemes gondolkodni.


Ami a cél, hogy minél jobb diploma átlaggal tudjak végezni, illetve tervben van egy OTDK helyezés elérése is…

Azt nem hiszem, hogy előre tudnék publikálni, még a doktori képzés előtt.


Illetve az angolom jó, egy TOEFL vagy Cambridge nyelvvizsgát valószínűleg majd le tudok tenni…

Azonban az nem tűnik reálisnak hogy komolyabb szinten megtanuljak még egy nyelvet az angol mellé, 5 év alatt, a tanulás mellett…


Azt gondolom, hogy az Egyesült Államokban lévő egyetemben eleve nem érdemes gondolkodni…

Magyarként sokkal nehezebb kijutni oda, mint máshova.


Szóval marad az Egyesült Királyság meg Európa az a része ahol indulnak angol nyelven gazdasági doktori képzések…


Viszont akármennyire is jó eredményekkel végzek majd, nem tudom hogy mennyit vesz vissza a lehetőségeimből az, hogy azért ez mégis csak egy Corvinus, egy magyar egyetem…


Egy Oxford vagy LSE gondolom így már eleve nem igazán jöhet szóba…

Ezért tettem fel a kérdést. Arra vagyok kiváncsi hogy mi a kb. reális szint…

Ahova azért nem 10000 kitűnő diákból csak egy nyer felvételt, mert olyan helyen valószínűleg azért nézik az egyeteme hírnevét is.

És sajnos jelenleg a magyar egyetemek nem jó helyezéseket érnek el…

A Corvinus a top 1000 egyetemben sincs benne.


Így gondolom felesleges is megcélozni egy top 20-as egyetemet… Gondolom már az is nagy eredmény, hogyha a top 200 egyetem egyik doktori képzésére felvesznek.


Vagy rosszul gondolom?



2021. jún. 16. 19:05
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a fél CEU a Harvardon PhD-zett, illetve vannak barátaim, akik magyar egyetemekről doktoráltak a Princetonon, a Georgián, Oxfordban, ezért azt mondhatom, hogy nagyjából bárhol tudsz doktorálni, de ügyesen kell megtervezni mindent, például a kiszemelt egyetemen nézegess valami ösztöndíjat, építs kapcsolatokat, érdeklődj jó előre, hogy mik a feltételek. Én Bécsben doktoráltam, én se teljesen az utcáról sétáltam be, hanem egy német professzor ajánlott be, akinek korábban dolgoztam.
2021. jún. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!