Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt kellene adnom a...

Mennyi pénzt kellene adnom a kollégista lányomnak?

Figyelt kérdés

Most ősszel kezdi a gimit egy innen 70km-re lévő városban úgyhogy kollégista lesz. Az ismerősi körömben senkinek nem kollégista a gyereke ezért nem tudom pontosan mennyi pénzt kéne neki adnom.

Arra jutottam hogy így csinálnám:

Elváltunk és az az apja 30 ezer gyerektartást fizet ezért én is adnék neki még 30 ezret hogy egyenlően fizessük a dolgokat. Így kijön a 60 ezer. Ebből levonnám azt amit a kolis menzára kell fizetni (mivel kap 50% kedvezményt ezért ez gondolom 10 ezer körül lesz, nem tudom pontosan melyik étkezés mennyibe kerül pontosan csak azt hogy reggilet nem ott eszik majd) Így marad 50 ezer. Arra gondoltam hogy ezt minden hónap elején utalnám a kártyájára, így ez a havi pénze lenne. Ebből venne kaját, meg egyéb dolgokat is emire a hétköznapokban szüksége van. Ez mellett tervez ebből a pénzből félrerakni is mivel az utolsó érettségi évben ki szeretne költözni a kollégiumból és szobát bérelni. Szerintetek sok/kevés vagy pont megfelelő ez a pénz? Ha van kollégista gyereketek akkor ti mennyit adtok a neki? Előre is köszönöm a válaszokat



2021. júl. 19. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem kaja nélkül 10k elég egy hétre, főleg, ha hétvégére hazamegy, tehát jó ez az összeg. Viszont tuti, hogy nem egy összegben utalnám, mert már az első héten vége lesz a pénznek, ahogy a kollégistákat ismerjük :D Inkább hetente add oda neki, akár 15 ezret is, hétvégén. Már ha ugye hazamegy. De szerintem ez így jobban működhet. Aztán ha kell valami nagyobb dolog (ruha, táska, szemüveg....), akkor kér még tőled pluszban. Vagy ami megmarad a heti pénzből (már ha marad), akkor azt el is lehet tenni. Amúgy ami a hét végére megmarad, azt csütörtökön elisszák egy erre alkalmas kocsmában, vagy ilyesmi :D
2021. júl. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Hát én nem tudom, ha nincs lehetőséged többet adni neki akkor nyilván elég, de amúgy ha utánaszámolsz, rohadtul nem sok. Mit fog enni az a gyerek 50 ezer forintból, ha még félre is akar rakni, meg minden egyéb kiadását is ebből kell fizesse? Mennyi az akkor amit kajára költhet, napi 500-1000 forint? Nem azt mondom hogy minden este áfonyával tűzdelt őzgerincet kell vacsorázni de ennyi pénzből szerintem nem lehet egészségesen étkezni, ne felejtsük el hogy még bőven fejlődésben lévő gyerekről van szó, úgyhogy marhára nem fog jót tenni neki ha 4 éven keresztül szemetet eszik. Mert biztosíthatlak, ha aközött kell választani hogy elmegyek a haverokkal csavarogni, vagy otthon maradok és vacsorázok egy kiadósat, akkor tuti hogy az előbbit fogja választani.
2021. júl. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2 A kollégiumban is kapnak kaját, ha az ebéd nem is olyan jó de a vacsora biztos ott is ehető. Amúgy sem szokott olyan drága dolgokat enni itthon sem. A húsokat nem szereti semmilyen formában, és rengeteg dolgot nem eszik meg mert nagyon válogatós. A kollégiumban amúgy is csak korlátozottan lehet főzni étterembe járni meg nem fog minden nap. Ha 50 ezret adok és 20 hétköznappal számolunk akkor az napi 2500 forintot jelent. Mármint azért tettem fel a kérdést mivel meg szeretnék hallgatni más véleményeket is és ha valaki megmagyarázza hogy miért kevés akkor nyilván adok mondjuk 10-el többet, de nem hiszem hogy ez ne lenne elég evésre
2021. júl. 19. 20:58
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Mit kap a menzán? Reggeli, ebéd, vacsora? Mert akkor az jó, 2500-ból simán ki lehet jönni úgy. Mondjuk ha háromszor is kap kaját, az is kérdés, hogy milyen minőségű. Mert pl. nálunk is volt menza a kolisoknak, de nem a koliban, hanem a közelében, ezért nem mentek el a kolisok reggelizni, mert nem érte meg. Akkor ugye reggelit venni kell mindig. Ebédelni megint kérdés, hogy el tud-e jutni a koliba, ha ebéd előtt és után órája van, és esetleg még messze is van az ebédlő a sulitól. Vacsorával ugyanaz, mint a reggelivel.

Ja meg ha a többiek nem esznek a kajáldában, akkor ő sem fog egyedül elmenni, amíg a haverok mást csinálnak, úgyhogy lutri a kaja.

Viszont hétvégéről vihet fel otthoni kaját, ez felmerült benned is, ugye?

Hétvégére tuti, hogy mindig haza tud menni?

Írj nyugodtan, voltam gimis, sok kolis ismerősöm volt :)

2021. júl. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 Valószínűleg csak ebédet és vacsorát fog kapni, mivel reggelit magának akar venni mivel reggel suli előtt nincs étvágya. Általánosban is volt hogy 10 után ette meg a reggelijét. De ebben még simán lehet hogy meggondolja magát. Ha jól tudom akkor a koli épületén belül van az étkező szóval sehova nem kell menni ez miatt. Arról sajnos nem tudok semmit hogy milyen minőségű az étel, de a reggeli meg a vacsora szerintem rossz nem nagyon lehet, azokat sehol nem szokták elrontani. Az ebéd az kérdéses de biztos abban is vannak jobb meg rosszabb kaják. Ebéd ha jól tudom 4 vagy fél 5-ig van, az esetek többségében addigra végez a suliban főleg az első évben. Amúgy talán 20-30 percre van a sulitól a kollégium tömegközlekedéssel mivel ez nem az iskola saját kollégiuma. Minden hétvégén hazajön, ha jól tudom akkor a 20-21es tanévtől abban a kollégiumban nem is lehet hétvégre bent maradni hanem másik kollégiumba kell arra a két napra átköltözni ha valaki mégis maradni akar. Viszont kaját itthonról nem hiszem hogy nagyon fog vinni, max 1-2x egy évben.
2021. júl. 19. 21:16
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Napi 3x kaja + koli nalunk ossz. 26ezer volt egy honapra. Reggelit, vagy az iskolai bufeben kajat tobbszor vettem, ez max. 500 Ft volt, ebedet lehetett valasztani A/B menu kozul, de volt vega, meg gluten/laktoz mentes is. Vacsi altalaban elment + mindenki hozott par dolgot otthonrol vasarnap este, azon meg el tudtunk ragodni egy darabig. Inni meg beulni kajalni eleg ritkan mentunk, es inkabb 11-12.-ben, es lol, bulik se voltak. Ruhat vasarolni otthon mentunk csak, tisztalkodoszereket szinten otthonrol vittem, ezekre nem kellett kolteni. Tanszereket, osztalypenzt, meg ilyeneket nyilvan mindig kifizettek, a kartyamon volt penz, de szerintem kajaval + hazautazassal egyutt sosem koltottem havi 20ezernel tobbet.
2021. júl. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kaján kívül 30ezer bőven elég vidéken, Pesten esetleg 35.
2021. júl. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

Én (vidéki) egyetemistaként is elvoltam 50k-val úgy, hogy koliban laktam és gyakran jártam haza (ebben benne volt a koli ára és a hazautazásokhoz vonatjegy. Meg persze az a kaja, amit nem otthonról vittem, hanem főztem). Előző félévben volt ez, szóval nem 20 éve.

Szerintem bőven elég és nyugodtan utald hó elején, ha bízol benne, még fogja tanulni kezelni. Ha nem megy, akkor persze lehet sűrűbben kisebb összegeket.

2021. júl. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
98%

2es,

"Mit fog enni az a gyerek 50 ezer forintból, ha még félre is akar rakni, meg minden egyéb kiadását is ebből kell fizesse?"


Nehogy már éhen haljon ennyi pénzből...Te a gyermekedet ezek szerint 100k-val engeded el, mert csak annyiból lehet értelmes kaját venni? Vicces vagy!


Kérdező, szerintem is elég ez az összeg és nyugodtan utald át neki egyben az egészet. Legalább így megtanulja beosztani a pénzét.

2021. júl. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
98%

Én fele ennyit kapok havonta, és bőven elég, úgyis, hogy nem fogom vissza magam költekezés terén. Ennyi pénz bőven elég lesz neki. Reggelit bőven fog tudni magának venni 1000 forint alatt. Én mindig péksüteményt és üdítőt veszek magamnak, és általában 600-700 forintból kijövök. A kolis kaja biztos nem lesz 10 ezer. Én reggelit és vacsorát kapok a koliban, és miután visszamentünk májusban, az utolsó 1 hónapra alig több, mint 5 ezer forintot fizettem 50%-os kedvezménnyel. És hétvégente biztos, hogy haza fog menni. Ez gimi, nem egyetem. Lehet, hogy évente egyszer-kétszer megszervezik, hogy hétvégére mindenki bentmarad a koliban, mert van ilyen, de általában mindenki haza megy. És bizony otthonról is kell majd vinnie kaját, mert szinte biztos, hogy vasárnap este nem lesz vacsora, így csak azt tud enni, amit visz.

Azt pedig nagyon gyorsan felejtse el, hogy ő utolsó évben szobát fog bérelni. A koliban is fog tudni tanulni, és nem éri meg csak ezért kimaradni az utolsó évben mindenből. Egy jó koliban rengeteg programot szerveznek, és ezekből nem éri meg eldobni. És kíváncsi lennék, hogy a lányod milyen indokkal akar utolsó évben kiköltözni.

2021. júl. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!