Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Normális, hogy elgondolkodtam...

Normális, hogy elgondolkodtam az egyetemen, mert a baráti köröm 80%-a és unokatesóim nagy része is jár. Érdekel is de lehet csak miattuk gondolkodtam el rajta?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy csak irigységet érzek azért szeretném én is megpróbálni, hogy ne maradjak le tőlük, nem tudom. Érdemes így megpróbálni?

Nekem csak érettségim van és egy szakmám amit nagyon szeretek és úgy érzem fel tudnék rá építeni a jövőben egy vállalkozást. De a korombeli barátaim is járnak egyetemre, a tőlem fiatalabb unokahugom is, unokanővérem is és nagyon rossz így kimaradni / lemaradni.

Család sajnos arra fele terel, hogy ez nem nekem való. Meg néha unokatesóim is megkérdőjelezik az eszemet, csak mert én nem járok egyetemre és kicsit felsőbbrendűnek állítják be magukat.

Mit gondoltok?

22l



2021. júl. 20. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne azért járj egyetemre mert haverok,rokonok is járnak hanem magad miatt ha van olyan szak ami érdekel miért ne mehetnél egyetemre az unokatestvéreid meg sosem lesznek igazi értelmiségiek.Azt kifejtenéd miért ne lenne neked való az egyetem miért is lenne baj az eszedel?
2021. júl. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Személyes véleményem szerint akkor menj el egyetemre, ha ki szeretnéd próbálni az "egyetemista életet" de a legfőképpen akkor érdemes, ha egy olyan diplomát szerzel vele, ami hasznodra válik a jővőben. Ha amit most csinálsz azt szereted, akkor ne add fel, maximum fejleszd benne magadat egy magasabb szintre. Ha ehhez diploma kell, akkor azzal, de egy számodra felesleges szakra ne menj. Egy percig ne érezd magad kevesebbnek diploma nélkül, aki ezzel henceg és le szeretne alacsonyítani az nem érdemli meg, hogy foglalkozz vele.
2021. júl. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetemista vagyok, imádom. De ha nincs konkrét terved, hogy mit akarsz tanulni, akkor nem érdemes. Persze, az egyetem jó buli, és különleges élmény lehet, de ha szenvedsz végig, mert nem érdekel a szak, akkor inkább hagyd. Nem ettől okos valaki és egyetem nélkül is lehetnek jó élményeid és tarsaságod. Megtalálhatod a helyed, lehetsz sikeres. Nem mindenkinek az egyetem az útja.
2021. júl. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem válaszolóknak, annyit fűznék csak hozzá, hogy ha mindenképp szeretnél egyetemre menni, akkor olyan szakra menj ami segíthet a szakmádban, pl gazdasági szak nagy előny lehet, mivel szeretnél vállalkozást és ehhez elég jó ha érted a gazdaságis dolgokat és ki is tudod számolni magadnak amik kellenek). De ha mennél is, akkor inkább levelezőre és közben a szakmádra koncentrálj.
2021. júl. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért menj oda ha szeretnél valami érdekes vagy praktikus szakot tanulni.

Nagyon sok fiatal van ott, sok emberrel meglehet ismerkedni gondolom ezért vonz.

Nem tudom a szakmád de mondtad h vállalkozást szeretnél építeni. Talán valamilyen gazdasági szak beleférne, nem?

Közbe jól érzed magad, kapcsolatokat építesz

Szerintem ha szeretnéd akkor ne tartsd vissza magad

2021. júl. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!