Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » OKJ végzett szociális munka...

OKJ végzett szociális munka szakmából meg lehet élni?

Figyelt kérdés

2021. júl. 26. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi pontosan a megnevezés? Okj nem ad szociális munkás diplomát. Szociális gondozó, nem?
2021. júl. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem. A diplomásból sem.
2021. júl. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Családsegítő , kiskorú segítő tanfolyam olyasmi volt a neve.
2021. júl. 26. 17:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ezek az okj képzések olyanok, hogy bárki meg tudja csinálni, épp ezért nincs létjogosultsága. Vagyis van, mert vannak pedagógiai asszisztensek, de elhelyezkedni nagyon nehéz, és minimálbért kapnak. Megélni meglehet, de szűkösen.
2021. júl. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz vele az elhelyezkedés és minimálbér
2021. júl. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez egy pedagógiai asszisztens képzés, ami tartalmaz elemeket a szociális munkából is. Én amúgy pont mindkettőt elvegeztem, előbb lett szociális munkás diplomám, csak aztán a sors úgy hozta, hogy a koznevelesben dolgozom, viszont ahhoz, hogy nekem is járjon pótszabadság, kellett ped. asszisztens végzettség. Egy nagyon kis töredékét tényleg tanították ott is az egyetemi anyagnak, gondolom pedagogiabol is minimális volt az, amit ott kaptunk, de ettől senki nem lesz se pedagógus, se szociális munkás.

Elhelyezkedni szerintem nem könnyű vele, nálam azért volt jó, mert előbb volt a munkahely, utána (ez) a végzettség.

Fizetés az kb a garantált bérminimum, ha közalkalmazottként dolgozol, mert a mi bértáblánkhoz az életbe soha hozzá nem fog nyúlni senki. Picit több azért, párezer forinttal, mert az asszisztensnek jár valami pótlék, de nem sok.

2021. okt. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!