Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Semmelweis-os orvostanhallgató...

Semmelweis-os orvostanhallgatók! Orvosin mekkora a szórás?

Figyelt kérdés
Ezt most konkrétan arra értem, hogy idén felvettek 403 hallgatót ÁOK-ra, ebből kb. hány csinálja végig? (6.év)

2021. júl. 26. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Azt hiszem nem nagy. Anno megnéztem a felvi.hu statisztikákon belül a felvettek és a végzettek arányát, az orvosin volt a legmagasabb, bőven 90% feletti. Ez az összes orvosira vonatkozik, nem csak a SOTE-ra, arra nincs adatom. Az már más kérdés, hogy mennyi idő alatt végzel.


Szerintem a két emelt érettségi, és magas ponthatárok miatt eleve jó alapokkal érkeznek a hallgatók.

2021. júl. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Végigcsinálni végigcsinálja a 90%, maximum nem 6, hanem 7-8 év alatt. Jellemzően azért a hallgatók 1/4-de vagy 1/5-de szokott csúszni. (Főleg másodéven.)
2021. júl. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Ez az adat engem is érdekelne, egy vagyok a 403 felvett közül
2021. júl. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Engem is idén vettek föl kolléga, gratulálok! Remélem végig tudjuk majd csinálni!
2021. júl. 26. 22:24
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Gratulálok, kérdező! Akkor valószínűleg összefutunk nemsokára. A facebook és messenger csoportot megtaláltad?:)
2021. júl. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
Azért a kollégázással még várjatok legalább 3 évet.
2021. júl. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem az első szigók után majd rájönnek, hogy korai volt a kollégázás. :D #nooffense


A kérdésre válaszolva, nem nagy a szórás, pont amiatt, amit az első válaszoló is írt. Ha megvan a kellő szorgalom és megtanulod beosztani az idődet, akkor nem lesz para.

2021. júl. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#Ezt az első szigók utáni dolgot hogy érted? :D
2021. júl. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem úgy , hogy azért mindig hullanak ki emberek.

Én Pécsett tanulok, 22en kezdtünk . Ebből 3-an végleg itt hagyták, hárman felmentek a SOTE-ra(1azért, mert nem lett itt meg 5.alkalomra se az anat szigorlatja, ketten meg csak úgy ), 5en kezdik meg az ötöd évüket és 3an kezdjük meg a negyed évünket( egy évet csúsztam), a többiek 2-3.évükkel lesznek elfoglalva . Na kb.ilyen a szórás az ÁOK-on.

2021. júl. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#7-es vagyok: úgy értem, hogy a szigorlatok lesznek az első maratoni mélytorkok :D, ott fog igazán kiderülni, hogy ki lesz az, aki végig fogja tudni nyomni a következő x évet. Semmi rossz szándék nem volt a kommentemben egyébként. :)
2021. júl. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!