Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pályaválasztási segítséget...

Pályaválasztási segítséget tudtok adni?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, most megyek tizenegyedikbe, szóval még két évem van az érettségiig. Az erősségem a nyelvek (felsőfokú angol, középfokú német, ha szüleim engedik, most tervezem elkezdeni a franciát). Biztos vagyok benne, hogy külföldön szeretnék élni, már valószínűleg az egyetemet is valahol kint végezném. Viszont nem tudom annyira, milyen irányba tanuljak tovább.. átolvastam a 2010-es Felvi Felvételi tájolót, az alapján a Társadalomtudományok - Nemzetközi kapcsolatok érdekelne leginkább, mert nagyon szeretem a különböző kultúrákat és más országokból való emberek megismerését, viszont utánaolvastam, és mindenhol azt találom, diplomata állást szinte lehetetlen kapni. Én szívesen dolgoznék bármi mást is ilyen téren, pl. bármit az EU-nak, vagy tolmácsolnék, de nem tudom, ezek mennyire reális álmok, illetve ha tényleg ezt csinálnám, ezekhez jó lenne-e a Nemzetközi kapcsolatok-diploma. A gazdaság egyáltalán nem érdekel.


Bocsánat a kérdés esetlen megfogalmazásáért, máshogy nem engedte kiírni.


2010. aug. 28. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el egy tanácsadóhoz, minden városban van, s ingyenes, ő sokkal jobban fog tudni segíteni, mert ő elvileg mindenre gondol.
2010. aug. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Már voltam tanácsadónál, de ő csak a tényeket tudta elmondani, tapasztalatot nem. Ezért írtam ide, hátha itt tudnak válaszolni olyanok, akik maguk is ilyesmit tanulnak vagy dolgoznak.
2010. aug. 28. 13:51
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Nincs nemzetközi kapcsolatok szak (már), csak nemzetközi tanulmányok.

2. Én nemzetközi tanulmányokra járok, és sok gazdasági tárgyunk van, ami szükséges a nemzetközi folyamatok megértéséhez. Ha téged tényleg "egyáltalán nem érdekel", akkor ez nem jó választás.

3. Ha EU a cél, akkor vagy nyelvszak, majd fordító-tolmács mesterszak, esetleg EU szakfordító tolmács képesítést ajánlok, vagy pedig nemzetközi igazgatás szakot. EU-s állás elnyeréséhez versenyvizsgát kell tenni, általában fordítókra, tolmácsokara és ügyintézőkre van szükség (az EPSO honlapján találsz bővebb infokat).

2010. aug. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!