Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segítséget szeretnék főiskola...

Segítséget szeretnék főiskola ügyben (már írtam "ingyenes pályaválasztási segítőknek" is, de nem is válaszolnak hetek óta) mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy szakot,nagy nehezen eldöntöttem, sokat olvastam róla, utánanéztem,majd ma kiderült hogy nem is elég oda a pontszámom. Ilyenkor mit lehet tenni,ha más irányba nem szivesen megyek legalábbis nem vagyok tájékozott etéren mi lenne még nekem a megfelelő. 2 hete ezeket bújom...A meglévő pontjaimhoz keressek fősulit? Dehát nem a szakirány lenne a lényeg?
2010. febr. 2. 17:07
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És ha jelentkezem erre a szakra és látják hogy nem elég a pontszámom akkor élből elutasítanak? Felvételire már be se hívnak ugye?
2010. febr. 2. 17:18
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg, hogy melyik suliban kell kevesebb pont arra a szakra. Ha egyik suliba sem elég, akkor válassz másik szakot vagy ha van elég pénzed, akkor mehetsz fizetősre is, oda biztos felvesznek és utána átmehetsz államira (ha jó lesz az átlagod). Ha nincs elég pontod, akkor nem is foglalkoznak veled, egyből elutasítanak.
2010. febr. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Természtesen már megnéztem a többi suliban is ezt a szakot sehova nem elég a pontom,fizetősre elvből nem mennék ráadásul csak a levelező jöhet szóba,mert dolgoznom kell.
2010. febr. 2. 17:25
 4/13 A kérdező kommentje:
Arra hogy válasszak másik szakot meg azt tudom mondani,hogy nem tudok. Engem sokminden érdekel,de egyedül nem tudok választani,mert nem értek hozzá melyik szak mit jelent/mit ad hiába böngészem mióta a felvit is. Már itt is kiirtam kérdésnek hogy soroljanak jól fizető szakirányokat,de a villamosmérnökivel nem sokra megyek,mert ha már nem találok olyat,ami tudom,hogy számomra megfelelő,akkor legalább tudjam azt,hogy majd jól keresek vele. Szóval ha ilyen ötlet van azt is szívesen fogadom.
2010. febr. 2. 17:29
 5/13 anonim ***** válasza:
Írd le, miből hanyas voltál, hogy sikerült az érettségid, és azt, hogy mégis milyen irány érdekel. Humán vagy reál? Hol dolgoznál szívesen? Emberek közt, csoportmunkában, vagy pedig egyedül?
2010. febr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Érettségi:

magyar,nyelvt. 3-as 58%

matek. 5-ös 81%

töri 3, 45%

angol 3,42%

testnevelés 4-es 66%


Ruhaipariban érettségiztem,de kereskedelmi okj-t végeztem. Inkább egyedül dolgoznék mint csapatban,eddigi munkahelyeimet/leendő munkaköröket tekintve két véglet: vagy pontos szabályok szerint dolgozom motivációval,vagy pedig teljesen szabadon. Nemtudom az álommeló fontos e de saját vállalkozásomban érezném a legjobban magam a jövőt tekintve.


Egyébként a testnevelő-edzői szak az,ami melett most megállapodtam volna,de néztem kereskedelmi szakokat is és a pontjaim állami levelezőn ott sem állják meg a helyüket.


Remélem mindenre válaszoltam,de ha tudsz nekem segiteni és kell még infó kérdezz csak nyugodtan!:)

2010. febr. 2. 17:42
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha igazán tanulni akarsz, találsz majd olyat,ami érdekel,nem csak a kifogásokat keresed.Bocs.Ez a véleményem.
2010. febr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Amelett,hogy azt irtam inkább egyedül dolgoznék mint csoportban,amelett szeretek kommunikálni és jól is teszem azt. Szeretek embereken segíteni. Hobbim során is sokat beszélek emberekkel (szépségápolási termékeket "gyártok" és evvel szívesen is foglalkozom)
2010. febr. 2. 17:45
 9/13 anonim ***** válasza:
Az a baj túl kevesek a pontjaid. Nem tudnál mégegyszer leérettségizni, esetleg nyelvvizsgázni? 350 pont alatt nem igazán lehet menni főiskolára, de még a 350 is nagyon határ.
2010. febr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egy középfokú angol nyelvizsga mennyit dobna a pontjaimon?
2010. febr. 2. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!