Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vizsgázhatok más oktatóval,...

Vizsgázhatok más oktatóval, és nem azzal akivel tanultam?

Figyelt kérdés

Más oktatóval szeretnék vizsgázni, mint akivel tanulok jelenleg.

Nagyon frusztráló a viselkedése, legalábbis számomra. Nem annyira durva, mert nem kiabál vagy szid hanem egyszerűen csak flegma a modora. 4. órámon folyton leszólt hogy: "Ez a tábla szerinted mit jelent? 30-nál 40-nel kéne menni? Gondolkozz már istenem" meg stb. Számomra ezek is demoralizálóak. Elvárom hogy 8.000 Ft-ért ne a seggemet nyalja de ne legyen flegma és lekezelő. Nem mellesleg annyiból áll 2 óra hogy azt mondja hogy balra, jobbra, itt válts sávot, körforgalom 2. kijárat stb stb. Konkrét tanácsokat még 10. óránál sem kaptam.


Szóval a fenti kérdésre szeretnék választ kapni.

Jelenleg a 11-12. órámra készülök vele következő héten.

Ti mit csinálnátok egyből oktatóváltás, vagy csak a vizsgánál más.

Lényegében kibírom hogy ilyen, de a vizsgán alapból feszült leszek és ott tuti nem bírnám.



2021. júl. 29. 02:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tiltja semmi, hogy oktatót válts, akár a vizsga előtt, de nem fogsz olyan oktatót találni, aki elvisz téged arra az egy óra vizsgára, nem éri meg neki.

Meg ha sikerül is, honnan tudod, hogy mellette nem leszel feszült? Akkor nem csak a vb idegen, de az oktató is, ez szerintem stresszesebb.


Válts most oktatót nyugodtan. Nézd meg mik a lehetőségek és az autósiskola segít elintézni.

2021. júl. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
Én kibírnám, ez csak egy pár órás tanfolyam. Az én oktatóm úgy káromkodott, qva anyázott, mint ahogyan a lovászok se a lovardában. Elegem lett, elmentem papi ingben (kispap voltam akkor), szegény majdnem lenyelte az ádámcsutkáját ijedtében, onnan kezdve egy szót sem szólt. :)
2021. júl. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

Vizsgáztatni semmiképp nem a saját oktatódnál fogsz, hanem egy vadidegen embernél, akit először látsz majd életedben. Nem lehet ugyanaz az oktató, mint a későbbi vizsgáztató. Ez a szabály. Így próbálják a részlehajlást és a korrupciót csökkenteni.


Ettől függetlenül ha nem számít az ebből fakadó időveszteség, a helyedben én is oktatót váltanék.

2021. júl. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a vizsga miatt aggódsz, akkor szerintem azért ne tedd. Ott ugye beül a vizsgabiztos is, az oktatónak pedig csak annyi a feladata, hogy mondja az útvonalat, merre fordulj stb. Úgyhogy ott nem fog már “oktatni”, megjegyzéseket tenni stb., max. majd a vizsgabiztos :D Az én oktatóm is csak mondogatta merre menjünk, közben beszélgettek a vizsgabiztossal, nekem sutyorgott közben mert segíteni próbált :D De az ott már tényleg nem olyan mint egy vezetés óra.

Ha nem vagy vele elégedett, úgy érzed nem megfelelően oktat, nem segít, nem hatékony vagy a modorával van probléma stb., akkor természetesen lehet váltani. Viszont akkor azt csak úgy érdemes, ha találsz jobbat, azt pedig azért picit nehéz így megítélni. Az idő miatt mindenesetre nem aggódnék 11-12 óránál, az szerintem még teljesen rendben van és én gyakorlatilag nem is ismerek, nem is hallottam olyat, hogy valaki csak a kötelező 30 órát vezette le és ment is vizsgázni. Inkább a duplája jellemző :D

2021. júl. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Általában minimum 10 órát kell venned az új oktatóval, mielőtt vizsgáztok.
2021. júl. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
51%

3-as ez hülyeség, nincs oktatóváltás. Ugyanazzal vizsgázol akivel tanultál. Minek írsz ide ha jogsid sincs?


29 órával valóban kevesen mennek vizsgázni. Én direkt kértem plusz órákat közvetlen vizsga előtti napokon egymás után, így 36 órával mentem. Számítani lehet arra hogy akármilyen jól vezetsz, akkor is megbuktatnak elsőre, főleg ha délutánra raktak (akkor szinte biztos a bukás, kitalálnak mindenféle indokot arra hogy mit rontottál el). 8k/óra az húzós, nem semmi... Én a 6k-t is sokallom. Elvileg ennél csak olcsóbb szokott lenni (4,5-5 ezer/óra), de ezek szerint van drágább is... Oktatóváltás engedélyezett, beszélgess a többiekkel, hogy ki a szimpatikusabb.

2021. aug. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6: 3-as voltam, és van jogsim, már vagy 20 éve. Úgyhogy egyáltalán nem légből kaptam, amit írtam. Mielőtt ilyesmivel vádaskodsz, érdemes volna egy kicsit elgondolkodnod tehát. Az én gyakorlati vizsgámon az oktatóm még csak ott sem lehetett a vizsgán. Az oktatóm kocsijával mentünk, de őneki ki kellett szállni és át kellett adnia a kocsit a vizsgabiztosnak. A vizsgabiztos, akit akkor láttam először életemben, beült mellém az anyósülésre, és végig megmondta, hogy merre menjek és mit csináljak. Kénye-kedve szerint irányított, teljesen ismeretlen utakra kellett mennem, például lejtőn fölfelé piros lámpánál meg kellett állnom és úgy elindulnom, hogy mögöttem is álltak. Csak másodszorra sikerült a gyakorlati vizsgám, és mindkét alkalommal egyedül a vizsgabiztos volt rajtam kívül a kocsiban. Ez egyszerűen tény.
2021. aug. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!