Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Doktoranduszok és egyetemi...

Doktoranduszok és egyetemi oktatók, mi a szokás tudományos körökben?

Figyelt kérdés

Szabad-e, illik-e megjelentetni egy cikket két különböző folyóiratban, esetleg némi átdolgozással?

Van egy cikkem, mely megjelenés alatt áll egy folyóiratban, de gondolkodtam rajta, hogy beküldjem esetleg egy másikba is, esetleg valamennyire átdolgozva, más címmel.

Az a folyóirat, ami amúgy közölné először, az azért közli le, mert szerepeltem egy konferencián és a konferencia szervezője a szerkesztő. Korábban is szerepeltem a szervező egyik konferenciáján, ugyanez volt, csak másik esemény egy évvel korábban, akkor viszont konferenciakötetben jelent meg a szövegem, nem is küldtem be máshova.

Azért morfondírozok rajta, hogy esetleg beküldjem máshova is és így két helyen jelenne meg, mert az a folyóirat, ahol megjelenne, az amúgy nem kifejezetten illik a tanulmányom témájához és folyton csúszik a publikálás. Eredetileg június lett volna, aztán július, most meg már a júliusnak is vége. Gondolom, hogy meg fog jelenni, de már szerintem 2 éve volt a konferencia.

Eredetileg egy másik folyóiratban jelent volna meg, ott is a konferenciaszervező közölte volna, de akkor ott mégsem jelent meg végül egy félreértésből kifolyólag.

Meg azért is gondolkodok ezen, hogy küldjem-e be máshova is, hogy még több szakmabelihez eljusson, mivel mint írtam, ez a folyóirat nem annyira az én szakterületemhez kapcsolódik. Persze ha feltöltöm online valahova, például MTMT-be vagy academia.edu-ra, akkor lehet, hogy többen megtalálják.

Ja, és mivel már elég régóta húzódik a publikálás, ezért lehet nem is lenne baj ha be lenne biztosítva a megjelenés, hogy ne az legyen, hogy itt mégse jelenik meg, vagy csak egy félév múlva.


Szóval amúgy mennyire szabad, mennyire szabályos ilyet csinálni?

Elvileg előfordul, hogy valahol másodközlés történik, de hogy van ez pontosan?


Ismerek olyan doktoranduszt, aki csinált olyat, hogy egy tanulmány elejét és végét, pár oldalt átírt és kibővített, aztán megjelentette máshol is (valójában nem is egy tanulmánnyal csinálta ezt meg), szerintem senki nem piszkálta érte, de nem vagyok képben ezekkel a dolgokkal.


Amúgy szeptembertől kezdem a doktori tanulmányaim, de ez a tanulmány még akkor íródott, amikor nem voltam doktorandusz.

Bölcsészettudományról van szó.



2021. júl. 29. 23:11
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Alapból tilos a másodközlés!

Ön-plágiumnak minősül.

A legtöbb folyóíratnál a cikk benyújtásakor nyilatkozni kell, hogy máshová nem nyújtottad be a cikket.

Aztán vannak olyan magyar folyóíratok, ahol elfogadják némileg átdolgozva a cikket.

De mindenképp egyeztess a témavezetőddel.

2021. júl. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!