Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Eredeti bizonyítványt elvehet...

Eredeti bizonyítványt elvehet tőlem a munkahelyem?

Figyelt kérdés
A sztori lényege annyi, hogy elvégeztem egy tanfolyamot, amit a munkahelyem finanszírozott. Egy tanulmányi szerződést írtam alá, amiben az szerepel, hogy X ideig ott dolgozok még, ha mégse, kifizetek Y összeget. Le is vizsgáztam, megkaptam a bizonyítványom, a főnököm pedig ragaszkodik hozzá, hogy adjam le. Hiába vannak az érvek, hogy ilyen nincs, mindig is, és mindenki is csak fénymásolatot ad be, még az is, aki velem volt a tanfolyamon. Azt mondja, hogy a bizonyítvány nem az én tulajdonom. Mit gondoltok?

2021. aug. 2. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A bizonyítvány a te tulajdonod, a munkáltatónak csak annyi köze van hozzá, hogy ők finanszírozták. De te tanultál, te vizsgáztál, a te adataid szerepelnek az okmányban.

Az okmányt én sem adnám ki a kezemből.

2021. aug. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben igaza van az elsőnek, a főnököd el van tájolva. Ki ne add a kezedből az eredetit. Hitelesített, vagy általuk készített másolatot kérhetnek, az eredeti dokumentum nem az övék.
2021. aug. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az eredetit semmiképp ne add oda fénymásold le te és csak azt add a kezébe, még mielőtt nála ragadna "fénymásolásra"
2021. aug. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!