Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hülyeség lenne emiatt otthagyn...

Hülyeség lenne emiatt otthagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés
Matematikus szakot végzek, már 4 kemény éve (kisebb-nagyobb kihagyásokkkal, amúgy a képzés 3 éves lenne, külföldön tanulok). Még van 1 évem, viszont valószínű hosszabítanom kell. Ezidő alatt teljesen magamba fordultam, nagyon sokszor nem éreztem azt, hogy ott a helyem, viszont a matematikát nagyon szeretem(nem vagyok kiemelkedően jó, de sokszor érzem azt, hogy ez az én utam). A következő évre fogalmam sincs honnan fogom előteremteni a pénzt az egyetemre és a lakásra, mellé még költségtérítéses helyem is van, és sokszor úgy érzem, hogy sosem fogom befejezni, szüleimtől nem szeretnék kölcsön kérni. Sokszor kiégettnek érzem magam, voltak emiatt öngyilkos gondolataim is.Néha úgy érzem nem akarok már tanár lenni, néha megrémít, amiket hallok tanároktól, hogy hogy működik a rendszer. A gyerekeket nagyon szeretem és úgy érzem tudok is velük bánni. Sokszor volt úgy, hogy otthagyom, volt egy év mikor nem is jártam be, de akkor annyira hiányzott, úgy érzem ezt akarom csinálni és lehet csak azért megy ilyen nehezen mert sem lelki sem anyagi támogatást nem kapok. Most is ilyen érzések kavarognak bennem, találtam egy állatorvosi asszisztensi állást, sokáig állatorvos szerettem volna lenni, és lehet jelentkeznék rá, és gondoltam mellé elvégeznék egy állatorvosi asszisztensi képzést.Szeretem az állatokat és úgy érzem értek is hozzájuk, és érdekel ez a vonal. Ha megkapnám az állást hülyeség lenne irányt váltani és hagyni az egyetemet emiatt?

2021. aug. 8. 11:41
 1/6 anonim válasza:
100%

Azt az egy évet bird ki, az állatorvosi asszisztens képzés nem egy ördöngösség, exem minimális tanulással csinálta meg, lehet hogy menne egyetem mellett is.

Kár volna ezt a sok évet kidobni az ablakon, ha nem is dolgozol egy percet sem a területen, akkor is jól fog jönni hogy van.

2021. aug. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Mint az első. Azt tudom tanácsolni. Szívd fel magad erre a kis időre, és utána azzal tudsz foglalkozni, amit szeretnél. Kár lenne az eddigi erőfeszítéseidet sutba dobni.

Inkább kérj segítséget a szüleidtől, ha van mód rá, hogy kevésbé legyen feszkós az éved. Hidd el inkább támogatnak, sem mint kukázz 3 évet.

2021. aug. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan vannak így, nyilván az online oktatás is csak rátett erre a lapáttal. Anno én is így voltam, kb. ugyanez, amit leírtál, másodévtől kezdve (5 éves osztatlan), minden évben ez játszódott le a fejemben, sőt ez évről évre súlyosbodott. Majd elvégeztem, de az államvizsga kínszenvedés volt, csúsztam is emiatt, jártam pszichiáterhez is, gyógyszerekkel.

Minden más érdekelt, csak a saját tanulmányom nem. Így elképzelhető, hogy ez az állatorvosi csak fellángolás.


Azért egy matematikus diploma nem rossz, elmehetsz pénzügyi és IT irányba is, amiben bőven van pénz, persze sokat kellene mellé még tanulni. Nem csak a tanári pálya létezik alacsony fizetésért. Lehetsz magántanár, online oktatással is akár.


Szerezd meg a diplomádat, utána azt csinálsz, amit akarsz, később jól fog jönni. Azt meg ne gondold, hogy állatorvosnál dolgozni sokkal jobb lenne...

2021. aug. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
Most akkor matematikus vagy tanár? Mert a kettő két egészen más szak.
2021. aug. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Már bird ki azt az 1 évet, ha már ennyit kibírtál, ne vessünk kárba az éveid! Az asszisztensit utána is elvégezheted, vagy munka mellett
2021. aug. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
*ne vesszen kárba
2021. aug. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!