Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi az esélye,...

Szerintetek mennyi az esélye, hogy megadják a "támogatást"?

Figyelt kérdés

Szóval, énrólam azt érdemes tudni, hogy 20/f vagyok, és debreceni.


December óta nincs TB-m. És hallottam olyat, hogy szociális alapon meg lehet igényelni. Ebben szeretnék kérni 1 kis segítséget.



Ennek mi a menete? Mármint úgy értem, hogy megkaptam a kérelmező lapot, kitöltöttem. És most ezután? Ezen kívül lennének még egyéb papírok is. Azokat tűzzem hozzá, vagy nem, de akkor viszont be kellene tenni 1 borítékba, igaz?


Ezen kívül mennyi idő amig megérkezik rá a válasz, és mennyi az esélye. hogy megadják?


Ja és mást is beadhatok vele egyidejűleg? Tehát gondolok én itt pl.: a 25 év alattiaknak szóló álláskeresői támogatásról? Ezeket külön bírálják el, vagy azt is nyugodtan belerakhatom a borítékba?


Illetve (bocsi, ha szerencsétlennek tűnök, és nagyon hosszú lesz...)

De ezenkívül még annyit szeretnék kérdezni, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak ezekkel kapcsolatban? Milyen olyan támogatások vannak amiket én is igénybe vehetek, és ki, hogyan intézte ezeket el?

Van valami kiskapu, hogy minél gyorsabban, és minél nagyobb valószínűséggel bírálják el?


Csak mert nem nagyon szeretek a hivatalba járni, pedig még nem is régóta járok, de már rühellem. Na de mindegy is, szóval ezért gondoltam, hogy kiírom ide a kis kérdéseimet, hátha valaki tud nekem segíteni.


Előre is köszönöm!



2021. aug. 9. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
A szociális alapú tb feltételei fennállnak?
2021. aug. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

igen, elméletileg az alapján részesülhetnék benne. Csak hát nem tudom mi az elbírálás menete. Mi az egész procedúra, meg hogyan működik....?


Ja, és még az a fontosabb kérdésem lenne, hogy hallottam olyat, hogy hiába igényelte meg valaki, érdekes módon olyan szuper a rendszerünk, hogy valami félrement, de hát előfordul az ilyen. És emiatt még 2 dologra lennék kíváncsi.

- Ezt le kell jelentenem a NAV felé, vagy valahová?

- Az utólagosan elmaradt / nem befizetett TB-mmel mi lesz? Azt mondták régebben elévült. De most már tényleg szigorúbban veszik? Be kell fizetnem? Meg ha igen, akkor van valami kedvezmény? Hogy eltöröljék, vagy részletben is be lehessen fizetni? (vagy leülhetem? xd)

2021. aug. 10. 13:15
 3/6 anonim ***** válasza:
bocsánat, hogy megkérdezem, de az esetleg fel sem merült benned, hogy elmész dolgozni?
2021. aug. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

öhm... hú. Ezzel nem lettem előrébb. De azért megpróbálok válaszolni.


De igen felmerült bennem. De tanulok is, itthon besegítek a kertben, önkénteskedem, katonai szolgálatot teljesítek. Jó, persze nem mindet egyidejűleg. Dolgoztam már, és szoktam vállalni munkákat. De ez nem ilyen egyszerű... nem pont így működik. 20/f vagyok, szeretnék még tanulni, és elérni valamit.


Ráadásul ez így nekem jobban megéri... De ezt most nem fejteném ki, ne haragudj... stb... stb...


Szóval az élet az nem csak fekete és fehér. Nem szerettem volna bunkó lenni, és túlbonyolítani. De azért remélem így már 1 fokkal könnyebb megérteni, hogy mit is szeretnék... ;)

2021. aug. 10. 15:16
 5/6 anonim ***** válasza:

katonai szolgálatot teljesítek - he???

ja hogy nem is Mo-ról van szó? nálunk már majd' 20 éve nincs sorkatonai szolgálat csak szólok

2021. aug. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy sorkatonai szolgálatot. De azért köszi a segítséget!
2021. aug. 11. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!