Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mai 40-50+ évesek, akik anno...

Mai 40-50+ évesek, akik anno kaptatok lakást, esküvőt, pénzt a szüleitektől vagy otthon lakhattatok/vállalhattatok oda gyereket, ti ugyanezt a támogatást megadjátok a saját gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés

Én úgy látom a saját családunk és a velünk egykorú (25-35 közti) baráti és ismerősi társaságon keresztül, hogy ez egyáltalán nem ez a jellemző. Az én nagyszüleim anno kaptak egy kis szobakonyhás lakást a családtól, onnan indultak, a gyerekeik kaptak telket, fizették nekik az esküvőt, az első baba még építkezés miatt mindenkinél a szülőkhöz/anyósékhoz érkezett meg, de a mi soron következő generációnk már szó szerint semmit nem kapott. Nekünk nem spóroltak, szó sem lehetett olyasmiről, hogy valakinek a párja odaköltözzön, sőt, még legyünk is hálásak, mert felneveltek...


De több barátunk is panaszkodott erre, van, ahol a szülőknek több örökölt lakása is van, egyet sem ad oda...


Ti adtok/adtatok legalább annyit a gyerekeiteknek, amennyit ti kaptatok? Ha nem, miért nem?



2020. máj. 19. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk is így van, de nagyon más a gazdaság, mint amikor a szüleink kezdték az életet.


Ettől függetlenül anyám anno örökölt a nagyanyjától egy parasztházra valót. Én is örökölhettem volna a nagyszüleimtől, csak azt anyám elherdálta. Szóval van baj a hozzáállással is.

2020. máj. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jah, bocs, én 32 vagyok, szal a kérdezett korosztályba tartoznak a szüleim.


1es

2020. máj. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Oh, rossz kategóriába ment véletlenül :/
2020. máj. 19. 19:09
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Én ugyan 25 vagyok, de megosztom a tapasztalataimat.

Szüleimet szinte semmivel nem tudták támogatni anyagilag, amikor fiatalok voltak. Munka mellett neveltek engem is és anyám még levelezőn is tanult mellette egyetemen.

Ellenben ők támogatták az egyetemi 5 évemet, adtak az esküvőbe és megadták az önerőt a lakásomhoz. Szerintem, aki tudja, hogy milyen nehéz segítség nélkül az annál jobban igyekszik adni. Én is így fogok a saját gyerekeimmel.

A legtöbb barátomnál szintén besegítettek kocsiba, esküvőbe, önerőbe.

2020. máj. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Miert kaptunk volna lakast? Kitol? Lakhattunk-e meg otthon? Persze: a szuloi haz a bazis, oda mindig vissza lehet menni ha szukseges. Tovabbadom-e a tudast, termeszetesen es segitek is ha tudok.
2020. máj. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem kaptunk, de vállalkozásból összejött annyi pénz, hogy fel tudtunk húzni sajátkezűleg egy háromszintes családi házat, amit eladtunk, mikor a nagyobbik lányom felnőtt és abból a pénzből kapott ő is. Mindkét gyerekem kapott lakást.

A nagyobbik kocsit is kapott, a kisebbik egyetemre ment, inkább abba szálltunk be, hogy addig eltartsuk, amíg tanul. Szerintem így tisztességes gyereket vállalni, nem elküldeni 18 évesen egy bőrönddel. Sokan csinálják így...

2020. máj. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Lányom barátjának is ül az anyja az ingatlanokon..... rohad rá az egyik ház, akkor sem adná a gyerekènek. Borzalmas szülők élnek.
2020. máj. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Más világ volt, és nem is volt ennyi válás. Anyám kapott nászajándékba egy lakást. Abban nevelkedtünk. Utána lett apámnak is örökségből. De eszembe se jutott volna számonkérni őket miért nem kapom meg a másik lakást. Ők azt ki adták albérletbe. Ennek ellenére nem voltunk gazdagok mert lettek problémák, apám meghalt. Azt gondolom higy anyám azért dolgozott egész életében hogy utána alig tudjin megélni. Mehetett volna nyaralni vagy még ki tudja mit a pénzből amit megérdemelt volna. Ettől függetlenül ideadta, elosztottuk a testvéremmel, és nagyon hálás vagyok érte. De nem vártam el.

Igazából a gyerekeknek szerintem nem szabadna számonkérni a szüleiket mit csinálnak a házukkal ha azok normálisan felnevelték őket. Itt azt olvasom sokszor, hogy sokan már az örökségen csámcsognak pedig a szülő még csak 50 körüli. Ez undorító. Ha lesz örökség lesz, ha nem akkor nem.

Itt most nem arról beszélek higy a szülő fizeti az albérletet amíg a gyerek tanul vagy egyéb dolgot. Tudom hogy nem csak a házról van szó konkrétan, csak ez mindig feltűnik.

2020. jún. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanezt megadom a gyermekeimnek. És nagyon remélem, hogy még egy jó darabig lesz egészségem, hogy akár biztosítsam az unokáim jövőjét is, ahogy a nagyszüleim tették. Persze nem arra ösztönzöm őket, hogy ne dolgozzanak. De biztosítottam nekik házat, kertet, autót és némi készpénzt
2020. júl. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!