Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulási módszerek egyetemen?

Tanulási módszerek egyetemen?

Figyelt kérdés
Van egy olyan problémám hogy nem mindig tudom beosztani az időm. Sokszor van az, hogy egy anyagrészben elmerülök, és azt tövéről hegyére meg akarom tanulni, ráadásul imádok jegyzetelni, az is sok időt elvesz, és sokszor szembesülök azzal, hogy 1 tárgyból megtanultam, azt tudom is rendesen, de másik négyhez meg hozzá sem tudok fogni, és bizonyos tárgyakból csak halmozódik az anyag. Ezt hogyan tudnám kiküszöbölni? Ha valakinek van valamó jó módszere erre, és megosztaná velem, azt nagyon megköszönném, de ha egyéb, más jellegű hatékony tanulási trükköt is tudtok, azt is szívesen fogadom

2021. aug. 10. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
98%
Tanulj rendszeresen a szorgalmi időszakban, de ne akarj mindent elsőre töviről hegyire bevágni, csak kerülj képbe vele. Olvasd át, mérd fel, hogy mi az, ami könnyűnek tűnik, mi az, ami nagyobb munka lesz. Így tuti nem a vizsgaidőszak elején fogsz szembesülni vele először, hogy több száz oldalt kéne bepótolnod valamiből. Ami könnyebb, azzal nem kell sokat totojázni és nem kell belemerülni sem (az valójában csak halogatás és önámítás), inkább mindig azt tanuld, amit még nem tudsz. Ha sikerült úgy közepesen feldolgoznod egy anyagrészt, haladj is tovább, hogy ülepedjen, és majd később ismételsz. Az aktuális számonkérésre/vizsgára készülve pedig ráérsz majd felturbózni. A jegyzetelésnek is úgy van értelme, ha nemcsak szolgai módon gyártod a tételeket ("most leülök és kijegyzetelem az élettankönyv első öt fejezetét"), hanem magadat segíted azzal, hogy nyomon követed, hogy miből hol tartasz.
2021. aug. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
Most leszek egyetemista, de én biztosan úgy fogom tenni, hogy inkább minden nap tanulok egy kicsit (mindegyik tárgyból), minthogy egyszerre bevágjak mindent... Középsuliban nem tanultál rendszeresen?
2021. aug. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%
Nekem ebben egy sima naptár segített. Beosztottam minden tárgyat. Felírtam, hogy pl. kedd 8-11-ig x tárgy, 11:30-tól y tárgy. Az első tárgyat 11-kor szigorúan letettem akárhol tartottam. Sok videóban láttam az active recall módszerről, esetleg arra rákereshetsz.
2021. aug. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#2 magamból kiindulva en a középsuliban szinte egyáltalán nem tanultam, mert nem kellett, nem hogy rendszeresen.

Ami az egyetemre azért nem volt szerencsés, mert ehhez még hozzájön a halogató személyiségem is.



Én a 12. héten kezdek el általában tanulni, és bár most kezdem az ötödévet, ígyis meg lehet csinálni, ettől függetlenül én nem ajánlom senkinek ezt a "taktikát"


Ha tudsz tanulj szorgalmi időszakban is, azt nem mondom, hogy napi szinten(azért beleőrülni sem kell, főleg egy hosszabb nap végén neki ülni igazi kihívás..), de 2-3 naponta ülj neki, ha tudsz. És ne vessz el a részletekben, tanuld meg kiszűrni a lényeget.

2021. aug. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!