Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért lett ilyen értéktelen a...

Miért lett ilyen értéktelen a diploma Magyarországon?

Figyelt kérdés

A legtöbb szakmunkás ma már jóval többet megkeres egy diplomásnák. Egy kőműves vagy egy szobafestő is többszörösét megkeresi az építőmérnök fizetésének. Egy csomó embert ismerek, akik diplomával recepción meg futárként vagy taxisofőrként dolgoznak

Diplomások közül egyedül az informatikusok keresnek jól, a többi egyáltalán nem egy nagy durranás.



2021. aug. 11. 11:19
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk a gimiben pl. az ezredfordulón kifejezetten csesztették azokat, akik bizonytalanok voltak a továbbtanulásban (értsd: nem tervezték az egyetemet, vagy a főiskolát / nem tudták / vagy azt hitték, hogy nem tudják teljesíteni a felvételi követelményeket.


Így született / születik azóta is a sok kinyomott diploma és a sok boldogtalan pályaelhagyó.


Pl. én is... vasutas szerettem volna lenni, de anno a tanáraim között volt, aki szemberöhögött. Azóta is az szeretnék lenni, közben egészen mást csinálok...

2021. aug. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
77%
Kereslet / kínálat, ha mondd ez neked valamit.
2021. aug. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
25%

Azért keresnek jól a szakik, mert senki nem akar dolgozni.

Irodában ülni, na az megy.

Az infó meg kivétel, mert ott kell a matek meg a többi.

2021. aug. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
67%

Nézd meg, neked nincs diplomád, aztán ilyen hülyeségeket kérdezel...


[link]

2021. aug. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim válasza:
79%

Azt fizetik meg jól, amire nagy a piaci kereslet, és nincs belőle elég. Ennyi.


Az nem is feltétlenül baj, ha a szakmunkások jól keresnek. Legalább látják az emberek, hogy nem csak a fehérgallérosok az "urak", ha a szaki jobban keres, és többen mennek szakmunkásnak.

2021. aug. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
100%

#3


Nem arról van szó, hogy valaki nem akar dolgozni, hanem arról, hogy megy a duma ezerrel itt is ott is hogy jaj létszámhiány van, stb. közben pedig sok helyre alig lehet bekerülni az utcáról, csak valamilyen hátszéllel.

2021. aug. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
100%

Csak vállalkozó szakmunkás kereshet jól,a hazug kérdező meg tanárokhoz állami suliba hasonlítgatja.

Egy diplomás vállalkozó töbvet kereshet

2021. aug. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim válasza:
33%

4

nekem van egy bölcsész diplomám és nem mentem vele semmire évekig. be sem hívnak állásinterjúra vele... :D aztán megcsináltam egy fél éves vízvezetékszerelő képzést, most meg hülyére keresem magam.

2021. aug. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
43%
...és bizonyos cégek eszeveszetten toboroznak, mégis a töredéke jut be a jelentkezőknek és bizonyára nem pusztán az alkalmasság kérdése szórja ki a jelentkezők bizonyos részét.
2021. aug. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
78%
Mert a felsőoktatásban tömegképzés zajlik, régen egyszerűen nem volt lehetősége ennyi embernek egyetemen tanulni. A diploma az új érettségi.
2021. aug. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!