Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A diploma Magyarországon...

A diploma Magyarországon olyanfajta presztízs, státuszszimbólum, mint egy jobb kocsi?

Figyelt kérdés

Régebben mondták, hogy a kocsi státuszszimbólum.De, manapság már annyira nem, ugyanis sokkal több ember számára elérhető, mint régen.


A társadalom szemében már "valaki vagy",hogy sikerül venned egy fiatal vagy teljesen új alsó-közép vagy középkategóriás autót.

Azt mondják rá az emberek, hm ez már valamit elért.



Viszont, úgy vettem észre,hogy a diplomákkal is hasonló a helyzet.Rengeteg olyan álláshoz,ahol elvárják, semmi szükség nem lenne rá, bőven elég lenne a középfokú végzettség+nyelvtudás.Például, beszerző,logisztikus,kontroller....stb.Ezek mind diplomás állások, az első kettő nyelvtudást igényel,de azonkívül egy felturbózott adminisztrátor.Az utóbbi pénzügyes meló, de megtanulható, egy középfokút végzett is könnyen elvégzi.

Tehát, csak a presztízs miatt kérik a diplomát, nem azért, mert anélkül nem lehetne elvégezni.



A társadalom szemében a diploma olyanná kezd válni, mint egy szép kocsi birtoklása, hmm ennek van diplomája,vitte valamire.


2017. okt. 23. 20:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
az attól is függ milyen diplomát kapott. Természetesen orvosi stb az valóban tekintéllyel bír de a többi hát valamellik vicc kategória
2017. okt. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem orvosira gondoltam, természetesen.
2017. okt. 23. 20:15
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nem, sőt pontosabb kopott az értéke(már ha valaki e szerint ítéli meg a másik, bár szerintem olyan sokan nincsenek), hiszen a sokkal többen tanulhatnak tovább, ezen felül a diploma megszerzését is követően lehetsz pocsék szakember az adott területen. Jelenleg szerintem szerencsére még a munkában nyújtott teljesítmény a meghatározó.
2017. okt. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Nem hiszem.


Egyébként ahogy írja az első egy orvosnak, mérnöknek, satöbbinek a diplomáját nyilván komolyabban vehetik mint némelyik büfészakosét.

2017. okt. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Diplomás vagyok semmi változást nem jelent. Családon kívül igazából senkit nem is érdekel.
2017. okt. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

Sok hátránya van a diplomának is, ha szakmában nem tud elhelyezkedni le kell tagadni. Így senki sem tudja.


de egyébként igen, Presztizs. A diplomás sokkal több kompetenciával, értelemmel bír egy sima érettségizettnél. Menj be a diplomás munkanélküli központba és utána egy másikba. Ég & föld a különbség.

2017. okt. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
42%

"Sok hátránya van a diplomának is, ha szakmában nem tud elhelyezkedni le kell tagadni. Így senki sem tudja. "


Miért kellene letagadni? Ilyen még nem is hallottam.


"A diplomás sokkal több kompetenciával, értelemmel bír egy sima érettségizettnél. Menj be a diplomás munkanélküli központba és utána egy másikba. Ég & föld a különbség."


Erre se tennék nagy pénzt, egyik ismerősöm mesélte, hogy az ő egyetemén az informatikus hallgatók nagy része a mindennapokra életképtelen.

2017. okt. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
6%
Diplomája csak a hulladékabbjának van, aki nem tudott érvényesülni anélkül.
2017. okt. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

"Miért kellene letagadni? Ilyen még nem is hallottam. "


Mert túlképzett. Több pénzt kell adni a munkaadónak és hogy néz az ki, hogy egy sima melós képzettebb, mint a kisfőnöke.

2017. okt. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

"Régebben mondták,..." - régebben is, ma is, aki mond ilyent, annak kevés van abból, amit mástól irigyel. Mert autót vagy diplomát az ember nem státuszszimbólumként használ, hanem, mert az hasznos számára.


Ki mondja, hogy "hát ez már valamit elért"? Aki ugyanezt nem tudja elérni. Aki tudja, egyszerűen megteszi.


Ennyit a presztízsről.

Más kérdés viszont a leírt jelenség. Az autó akkor volt fontos és megnézendő, amíg nem lehetett hozzájutni. Amíg csak trabant volt, már egy skoda is szó volt, hát még egy opel. Ma nem az, ma minden pénz kérdése e téren.

A diploma ma, más eset. Kormányzati szinten egyfelől túlértékelik (szóban), másfelől lebecsülik (tettben, mikor elvonják a forrást). A társadalom többsége meg nem tudja, miképpen kezelje ezt. A gazdaság torz. Kiszámíthatatlan. Ilyenkor a nagyobb tudás felértékelődik. Nem az a kérdés, hogy Manci milyen ügyesen adminisztrál (diplomával, vagy anélkül). A vállalatnak létkérdés, ha hirtelen fordulatot kell tennie az ostoba kormánypolitika miatt, akkor Manci mennyi idő alatt jön bele az újba. Egy betanított munkást újra nulláról indíthatunk. Egy diplomásnak azt mondjuk, ez az új módi, holnapra tudjad. Elvárható tőle.


Kérdező, nem hiszem, hogy történetesen sok ismereted lehet mondjuk egy logisztikai vagy kontroller feladatról. Ezeken egy cég megbukhat vagy megdicsőülhet. Ehhez nem úgy általában jó ha van diploma, hanem azon túl komoly általános szakismeret és terepismeret kell. Egy logisztikustól a termelés menete annyira függ, hogy a termék költsége X, vagy a duplája. Vagy több. Attól függ, ilyen cégről van szó. Egy rossz kontrollert pedig az összes dolgozó ott ver át, ahol akar. Hacsak nem tudja a folyamatot az összesnél jobban.

2017. okt. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!