Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki tudd nekem mesélni a...

Valaki tudd nekem mesélni a történelem emeltszintű érettségiről?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek és nagyon félek a töritől.(az emelt a továbbtanuláshoz kell)

2021. aug. 13. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Egyszer volt, hol nem volt, élt egyszer egy történelem érettségi. De ez nem egy akármilyen történelem érettségi volt, hanem emelt szintű! Az emelt szint az érettségi tárgyaknál olyan volt, mint az emberek között a grófi vagy bárói rang, tehát nemesi cím volt, így ő pedig nemes!


Azóta is boldogan él, amíg meg nem hal.


Sajnos rövidre sikerült, de ez van.

2021. aug. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű nem félni kell egy vizsgától, hanem tanulni rá. Főleg az érettséginél ahol központi a kérdés sor. Majd Egyetemen megtanulod, hogy milyen az amikor a vizsga eredménye csak attól függ, hogy az oktató éppen jobb lábbal vagy ballal kellt, illetve, hogy a kedvenc focicsapata előző nap kikapott-e vagy sem (nálunk volt olyan, hogy ezért mindenkit megbuktatott egy adott napon, mert előző nap a Fradi kikapott valami bajnokságon). Az érettséginél évekre visszamenőleg megvan a feladatlap, kérdéssor, azokat tanulmányozd. Google :) És tanulni kell rá. Ennyire egyszerű.
2021. aug. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem olyan vészes.

Azt nagyon tudom ajánlani (de minden tantárgynál), hogy előző évi feladatsorokat oldj meg. Sok a típusfeladat, ismétlődnek a források, képek, ábrák, és sok a hasonló kérdés is. Továbbá a Száray-féle tankönyvekben érdemes jól megnézni a forrásokat, mivel azok is előjöhetnek érettségin. Az érettségi első része egy feladatsor, ahol a válaszok nagy részét a forrásokból simán ki lehet szedni, szóval nem durva. A második rész az esszéírás. Esszéből ugye 3at kell írni, érdemes úgy kiválasztani, hogy a hosszú esszét tudd a legjobban (komplexnél úgyis mindegy melyiket választod) mert az ér több pontot, a rövidet meg a forrás alapján össze lehet hozni. A Száray tankönyvek mellett én leginkább az Amtakt bt által kiadott emelt szintű töri érettségire felkészítő vázlatos könyvét használtam, szerintem nagyon jó.

Remélem tudtam segíteni :)

2021. szept. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!