Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan hogy minimum es...

Van olyan hogy minimum es maximum felvelheto kreditek száma?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat ha tul keveset veszek fel akkor is, valamint ha túl sokat akkor is automatikusan átkerülök fizetősre? Nemsokára tárgyfelvétel és fogalmam sincs ezekről a dolgokról? Hálás lennék, ha valaki tudna segíteni.

2021. aug. 24. 10:41
 1/3 anonim ***** válasza:
6%

Minimum 2 félév alatt 30. Azt nem tudom, hogy ez jelenti-e azt, hogy a 15-nek is meg kell lennie egy félévben, vagy lehet más az elosztás.

Maximumot nem tudom. Nekem most tavasszal 60 volt. Illetve 62, de az egyik tárgyat nem tudtam felvenni, azt majd később írják jóvá.

2021. aug. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

2 félév alatt 36 kell hogy államin maradj. Felső határ nincs, de ha túlléped a képzés követelményét 10+%-kal akkor a plusz kreditekért fizetni kell valamennyit. (Felvettért, nem teljesitettért)

Viszont ha valamikor sokat beszél fel "nem jut" elég későbbre, hogy ne kelljen fizetni.

2021. aug. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A #2-est még kiegészíteném annyival, hogy érdemes megnézni a TVSZ-t, nálunk ugyanis meg van határozva, hogy "A hallgató a szakján egy félévben maximum 45 kredit erejéig vehet fel tárgyakat" (7.4). Ez nyilván nem azt jelenti, hogy 45 kredit felett fizetned kéne vagy átkerülnél önköltségesre, egyszerűen csak nem enged többet felvenni, ezért ezt hívhatjuk egy felső határnak.
2021. aug. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!