Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki érettségizett vizsgaház...

Valaki érettségizett vizsgaháznál már? És ha igen megkapta? Én már két hónapja várom és most olvasom hogy sokan írják hogy kamu! Akit szintén átverték kérem vegye fel velem a kapcsolatot! Szeretnék feljelentést tenni ha szükséges!!

Figyelt kérdés

2021. aug. 24. 14:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig még nem hallottam róla, de most utánanéztem mert meglepődtem attól hogy azt láttam a kérdésben hogy vhonnan várod az érettségidet ami nem az oktatási hivatal.

ha a [link] -ról van szó, akkor eléggé biztos vagyok benne hogy kamu, tekintve hogy az én értélmezésemben azt állítja hogy náluk az érettségi vizsgákat is online lehet letenni.


Magyarországon nincs olyan hogy online érettségi.

Még Covid alatt sem volt online érettségi.


Érettségit csak személyesen lehet letenni, a jelentkezéskor megjelölt iskolában/ ahova kirendeltek. És oda is kell bemenni hogy átvedd az érettségi bizonyítványt.


ezen kívül Magyarországon középiskolában nincsen hivatalosan online képzés (a covid miatti vészhelyzetet leszámítva) így a középisokolai bizonyítványokat sem tudnák kiállítani; borzasztóan néz ki a weboldal ( egy magára valamit is adó vállalat/iskola nem használna már ilyet); tele van elírással; mindig mint tanfolyam hivatkozik magukra; gmail-es email cím (egyáltalán nem professzionális); nincs elérhetőség ezen kívül (eléggé gyenge magyarázattal); nincs semmi utalás hogy ez egy bejegyzett cég/oktatási intézmény vagy bármi lenne aminek jogában áll bármilyen hivatalos papírt adni.

2021. aug. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

A vizsgaház amolyan érettségire felkészítő tanfolyamot kínál jó pénzért. Nem lehet náluk érettségizni és nem lehet náluk évfolyamokat elvégezni (legalábbis tudtommal).

Minden évben van pár palimadár aki képes nekik több százezret fizetni aztán meg nincs érettségi.

2021. aug. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején erre én is rátaláltam, amikor alternatív megoldást kerestem arra, hogy ne a hagyományos munkarendben folytassam a tanulmányaimat, és ugyan a kérdéshez nem tudok hozzászólni, tapasztalatom ezzel nincs, de tuti kamu.

Eleve ilyen nincsen, hogy 1 év alatt az is szerezhet érettségit, akinek csak 8 osztálya van meg! (legalábbis én így értelmeztem a leírásból).

Nagyon maximum az tud egy év múlva érettségizni, akinek már legalább 10 osztálya megvan és utána intenzív képzésen végzi el egyben a 11.-12.-et, néhány iskolában van erre lehetőség, de iszonyú nehéz, ha meg valaki felnőttként munka mellett akar érettségizni, pláne.

Nem vagyok tanár meg semmilyen szakértő, de ahogy észrevettem, elég szigorú szabályok vannak. Eleve akkor mehet az ember érettségizni (tudtommal), ha minden tantárgyból megvan X jegye, ami elő van írva a kerettantervben. Ha valaki gyorsítva akar érettségizni, azt is csak úgy teheti meg, ha minden évfolyam teljes anyagából, tehát minden tantárgyból osztályozó vizsgát tesz.

Olyat sem láttam még, hogy egy iskolába soha semmikor nem kell bemenni. Vannak olyan esti iskolák, ahol az esti tagozaton kívül van levelező vagy távoktató képzés is (ilyenre jártam én is), de legalább évente egyszer vizsgázni személyesen be kell menni. Szóval én ezt az egészet nem értem, de nekem nagyon gyanús. Csak azt nem értem, hogyhogy nem lettek még megbüntetve.


Szóval, ha bárki olvassa ezt a kérdést, aki ilyenen gondolkodik és nem tud normálisan bejárni az iskolába, annak ajánlom, hogy normálisan nézzen utána a dolgoknak és egy igazi iskolát keressen, pl. Budapesten ilyen a Leövey Klára Gimnázium, Szinyei Merse Pál Gimnázium, felgimi, ezekről hallottam, de van még több is.

Kérdező, hogy működött ez az egész? Beiratkoztál és mi volt? Küldtek anyagokat? Hány osztályod volt meg előtte? A beiratkozás és az érettségi közötti időszakban sosem kellett személyesen vizsgáznod meg semmi? Csak érdekel, hogy kell ezt elképzelni.

2021. aug. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Beiratkoztam utána regisztráltam az OKSI rendszerben és ott voltak a tananyagok és a tesztek. 4 szintből állt és minden szint végén volt egy záróvizsga. A 4.után meg ugye az érettségi. Nem kellett soha személyesen. Mikor beiratkoztam akkor találkoztam velük személyesen és ennyi.
2021. aug. 24. 22:54
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
sajnálom, de eléggé átvertek ha azt állították hogy mindezt online meg tudod csinálni és ez egyenértékű lesz egy rendes, megszokott érettségivel, amivel akár tovább is tudnál tanulni ha akarnál.
2021. aug. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja hogy az érettségire sem kellett bemenni? Hát akkor abból is látszik, hogy biztos kamu. Online érettségi nincs és szerintem soha nem is lesz. Még a covid miatt sem volt.
2021. aug. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem suliban nem menne ezért kerestem más megoldást..

Meg azt se értem hogy már évek óta van ez a cég,hogy nem buktak még le?

Most elvesztettem egy évemet,mást is csinálhattam volna ez idő alatt..

2021. aug. 25. 11:44
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt én sem értem hogy nem buktak le. Most akkor a 12. osztályod elvileg megvan, csak az érettségidről nincs semmi hír? Vannak jegyeid, bizonyítványod?
2021. aug. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
10.osztályom volt meg és ezután iratkoztam be hozzájuk
2021. aug. 25. 18:38
 10/20 A kérdező kommentje:
Most azt írták vissza remélik mielőbb megérkezik az okirat, lehet 1-1,5 hónap is😂
2021. aug. 26. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!