Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Váltás tanári pályára szakmából?

Váltás tanári pályára szakmából?

Figyelt kérdés
Programozóként tengetem a napjaimat, de úgy érzem, hogy - a kollégáimmal együtt - kezdek kissé kiégni, és lassan ideje lenne váltanom. Egyelőre a tanári pályával szemezgetek, annak ellenére, hogy a fizetésem kb. a negyedére csökkenne, de legalább jól érezném magam a szakmámban. Szakmailag megfelelő lennék a pályára, a kérdésem arra irányulna, hogy milyen képzések szükségesek egy ilyen váltáshoz? (Mivel informatika, matematika és fizika a területem, így elsősorban középiskolákat akarok megcélozni)

2021. aug. 25. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Tanári képzés (egyetem) kell, szvsz elég egyértelmű.


Én mérnökről váltok éppen ;)

2021. aug. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Osztatlan tanárképzés, 6 év, két szakod lesz. Vagy, ha van mesterdiplomád, elvégezhetsz mesterszakra épülő rövid ciklusú tanárképzést, ami csak 2 félév, de csak 1 szakos. Ez a két opció a közoktatáshoz.


Magánintézményekben meg lehetsz óraadó, korrepetálhatsz is tanári végzettség nélkül.

2021. aug. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elvégezném a 2 féléves rövid ciklutú tanárképzést, amit a #2 írt, és úgy keresnék tanári állást, hogy félállásban informatika tanár, félállásban pedig rendszergazda. Hidd el, a félállású tanítás is bőven elég (egyébként én is hasonlót tervezek, azért írom ezt).
2021. aug. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!