Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pécs kollégiumai közül melyikb...

Pécs kollégiumai közül melyikbe a legkönnyebb, illetve a legnehezebb bekerülni?

Figyelt kérdés

MIK-es leszek, idén nem jelentkeztem kollégiumba, jövőre viszont szeretnék.

A Boszorkány Úti van a legközelebb, az érdekelne főleg.



2021. aug. 30. 04:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát az utóbbi években szerintem nehezebb bekerülni a kolikba, főleg elsőévesként, de végülis nem lehetetlen. Nekem mindig kb. ilyen 70-80 körüli pontom volt (ez főleg tanulmányi pontokból), amivel be tudtam jutni. A kolik közötti besorolás pedig elviekben a tanulmányi pontokon múlik. A Boszorkány szerintem a népszerűbb kolik közé tartozik, hiszen rögtön a MIK mellett van, illetve a BTK-TTK-n tanulóknak is közel van. Maga a koli, a szobák, a felszereltség stb. is jó, tehát nem is egy ilyen kényszerhelyzet, hogy csak azért választanák mert közel van. Viszont igazából a Laterum kivételével kb. minden kollégiumról elmondható ugyanez, hiszen mindegyik legalább egy kar közelségében található és elég hasonlóak (a kialakítás, a felszereltség, árban sincsenek olyan eget rengető különbségek, max. ugye valamelyik 2x2 fős míg valamelyik 2x3 fős), ha nézel róla leírásokat, képeket, videókat akkor szerintem ez jól látszik. Én azt mondanám, hogy egyértelműen a Laterum a legkevésbé népszerűbb kollégium és oda a legegyszerűbb bekerülni, de azt nem tudnám ugyanígy biztosan kijelenteni, hogy melyik a legnépszerűbb (MIK-eseknek valószínűleg a Boszorkány, művészetiseknek a Szalay, a bölcsészeknek a Jakabhegyi stb., tehát a többségnek szerintem a koli elhelyezkedése a döntő).
2021. aug. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek az előző válaszolóval. A kollégiumi cserés csoportokban a Boszorkány és a Jakab a legnépszerűbb. A felszereltsége, illetve a szobatársak száma miatt a Laterum az, amitől a legtöbben szabadulnának. A Szalayhoz több kar is közel van, míg a Szántóban tágasabbak a szobák, de valamivel drágább is a többinél.

Összességében érdemes jó átlagot összehozni ahhoz, hogy a Bosziba kerüljön valaki, mert népszerű, jó helyen van, és csak egy emberrel kell a szobán osztozni.

2021. aug. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!