Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az igazságügyi igazgatási és...

Az igazságügyi igazgatási és a jogász szak között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy melyikkel hol lehet elhelyezkedni, melyik milyen jövedelmet tud biztosítani, stb. Esetleg az igazságügyi igazgatási valójában egy rövidített, egyszerűsített jogászt takar? Ezen a 2 szakon gondolkodom, csak nem igazán tudom, melyiket lenne érdemesebb választanom.
2021. aug. 30. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Az egyik egy felsőoktatási szakképzés és nem mini jogász szak, a másik egy 5 éves mesterképzés.
2021. aug. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A jogász szakkal lehetsz ügyvéd, ügyész, bíró, bírósági fogalmazó stb.

Az igazságügyi igazgatási kb azt takarja, hogy érted a jogi dolgokat, tudsz asszisztens lenni a fent említett emberek mellett, de önmagadban nem leszel ügyvéd, bíró etc.

2021. aug. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Első nem jól írja. Az igazságügyi igazgatási is diolomát ad, tehát nem felsőoktatási szakképzés. Viszont csak 3 éves alapképzési szak. Ezután még mehetsz jogásznak, a közös tárgyka miatt, ha ugyanott csinálod a jogászt is, ahol ezt csináltad, akkor már nem kell 5 évet járnod jogászon, csak 3-at, legalábbis Debrecenben így van tán. Tehàt összességében egy évvel hosszabb így a jogász, mint simán, mert 3+3 év, de arra jó, hogy a jogba belekóstolj, 2 félév büntetőjog, 2 félév polgárjog, polgári eljárásjog és büntetéseljárás stb. Ezek a főbb tárgyak. Ez a szak önmagában inkább bírósági, rendőrségi adminisztrátori szervezői munkakörökre alkalmas. Nem a legjobb önmagában, de alapnak jó. Ennek a rendes mesterszakja amúgy a kriminológia, de ahogy néztem, közigazgatási mesterképzésekre is elfogadják kreditpótlásokkal. Ha érdekel a jog, de bizonytalan vagy a jogászban, és nem mered elsőre bevállalni, akkor ez a szak jó lehet, ezt el tudod végezni viszonylag kevesebb stresszel, de megadja azt az alapot, hogy fogod tudni, érdekel-e a jog, és ha ebben az irányban akaraz továbbmenni, akkor fent írtam az irányokat, amik opciók.
2021. szept. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3-as: a 3+3 korrekt, Pázmányon ha jól tudom 3+4 év, ami azért már nem hangzik olyan jól.
2021. szept. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4 nekem 3 rémlik, lehet 3,5, de 4 semmiképp itt Debrecenben, az tuti.
2021. szept. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!