Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Furának érzem hogy nem mentem...

Furának érzem hogy nem mentem egyből egyetemre, egyedül vagyok így ezzel?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, szeptemberben kezdem az ötödévet. Nem az álomszakmám, és tulajdonképpen az a problémám, hogy fogalmam sincs mi lenne az. x)


Mármint vannak ötleteim, elképzeléseim, idén nyáron is másban dolgoztam mint tavaly (vendéglátás, és tökre tetszett), de amíg nincs meg az amit biztosan szívvel-lélekkel csinálnék, addig úgy érzem nincs értelme a felsőoktatásnak. Ennek ellenére viszont olyan mintha egy helyben toporognék, nem tudom mikorra fogok dűlőre jutni.


Esetleg van bármilyen tippetek hogy ezt a folyamatot felgyorsítsam? Vagy úgy egyáltalán, mi a teendő ilyenkor? Csak úszni kell az árral? Köszönöm!



2021. aug. 30. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Csak ússz az árral, illetve nézelődj a felvi.hu-n, hogy milyen szakok léteznek egyáltalán. Ismerd meg önmagad, hogy mit szeretsz.

Pl. szereted-e a kreatív munkát vagy ragaszkodsz a betanult szabályokhoz. Vagy szeretsz-e emberekkel foglalkozni vagy nem.

Van pár pályaválasztási tanácsadós teszt is, iránymutatásnak jók lehetnek.

Ha nagyon nem megy, léteznek pályaválasztási tanácsadók is.

2021. aug. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is úsztam és még úszok is az árral 23 évesen.

Én megtaláltam azt az egyetemi szakot ami érdekel, és szeretnék foglalkozni vele.

Egy évet technikusi után kihagytam.

Majd elmentem 20 évesen olyan okj-ra ami plusz pont lesz az adott szakon.

Viszont idén nem emelteztem, amit bánok picit. Így marad jövőre.

Ez évben ha felkapom a pîcsám beirtakozok még egy szakmunkás tanfolyamra, igaz a diákigazolvány miatt meg a végzettség is csak plusz lesz és kitudja mikor jön jól.


Légy nyitott mindenre. Ezt sajnos nem tanítják az iskolában. Én a magam keservéből tanultam sokat, próbáltam dolgozni, de érettségivel had ne mondjam milyen helyekre voltam csak alkalmas....

Üdv23f

2021. szept. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!