Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meg éri személy és vagyonőrnek...

Meg éri személy és vagyonőrnek lenni?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok. Most indulok egy fél éves személyi és vagyonőr képzésen. Mennyire tudok elhelyezkedni majd a későbbiekben pálya kezdőként?
2021. szept. 3. 07:58
 1/2 anonim ***** válasza:
16%

Nekem 5 hónap volt a képzés, én is 20 éves vagyok és lány, és most abban dolgozok.

Röviden: Mára az egész szakma egy mocskos, pénzmosoda lett. Nagyon nehéz ARÁNYLAG korrekt céget találni, főleg alkalmazottiban. Én jelenleg alkalmazottiban vagyok, és az órabérem szánalmas 700 ft. Jövő hónaptól EV-be átvesz a cég, és úgy meglesz a havi 300 ezer ft nettó, az már elég lesz valamire. 240-300 órát dolgozok havonta, de kollégám most mondjuk 340-nel zárt. Nagyon sok vagyonőr van, de a legtöbb sötét, lássuk be. Az én kollégáim is mind halálosan sötétek...Alapdolgokat tudj! Tanuld meg, ne legyél rest figyelni, bejárni, vagy ha ezek közül egyik sem, akkor legalább a tankönyvet átolvasni egyszer! Sokkal több jogod van, mint egy sima polgárnak, igensi egy vagyonőr tudja azt, hogy mi az, hogy "elfog, visszatart", tudja, hogy EHHEZ JOGA VAN! Tudja, hogy joga van csomag- és ruházat átvizsgáláshoz, de nincs joga motozáshoz! Tudja, hogy mia különbség közte és egy hatósági személy között! Tudja mi a különbség fegyveres biztonsági őr(aki hivatásos), sé fegyveres személy- és vagyonőr (aki civil) között! Tudja mi az, hogy kényszerítés és támadás elhárítás, tudja a különbsége! Én kollégaim pl nem mernek szondáztatni, abban a tudatban élnek, hogy nekik ehhez nincs joguk...Életükben egyszer nem olvasták el a vagyonvédelmi törvényt(2005/133-as törvény). Kollégám múltkro pl azt mondta, hogy bűncselekmény esetén hagyni kell futni a tolvajt, nincs jogunk visszatartani...És ilyen idióta barmokkal dolgozom. Ha nem lenne jogod visszatartani, akkor nem fizetnének téged, hogy állj ott, és vizsgált át ruházatot/csomagot. Sima polgárként is jogod van bcs. esetén visszatartani egyébként, de mellékes. Idióta barmokkal dolgozom, akiktől hányok, de erre készülj fel te is. Ráadásuk ezek az idióták még ki is oktatnak a baromságról. Az én oktatóim Dr. című volt rendőrtisztek és jogászok voltak, én alapos képzést kaptam, én bejártam, nem agyhalottként végeztem, ők igen. Te se ezt a tábort erősítsd, ilyen őrből van már elég. z én kollégáimnak fogalma nem lenne arról, ha valakit elkapnának pl lopáson. Simán mindenféle dokumentum nélkül kiengednék a zsákmánnyal együtt a dolgozót, és ennyi, mert ilyen okos az összes. Mind csak kifizette a tanfolyamot, és megkapta a bizonyítványt. Ez szánalmas.

Egyébként akkor éri meg a szakma, ha ingyenes, nekem mondjuk az volt. És azt ajánlom, hogy ezt csak addig csináld, amíg nem jön valami jobb, mint írtam a cégek 90%-a mocskos pénzmosoda, nem jelentenek be, csalnak a bejelentéssel, trükköznek, nem fizetnek utánad semmit. Legjobb, ha EV vagy, akkor mindent magadnak intézel, az a tuti, magad után fizetsz mindent. Szerződésed legyen, és Ügyfélkapun csekkold le mindig a bejelentésedet, ha alkalmazott vagy! A jelentkezésekkel is vigyázz, olvastam már olyat, hogy valakit felvettek egy önéletrajz alapján és nem is tudott róla, aztán az "alkalmazottnak" ment a NAV-tól a csekk, közbe még állásinterjúra sem hívták be, azt se tudta, hogy be van jelentve. Bizonyítani meg semmit nem tudott senki. Hányinger a szakma. Én is lépek minél előbb, amint lesz jobb.

2021. szept. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
49%

Nem ajánlom ezt az alibi, nulla szakmát!



A vagyonőr cégek 90%-a adócsaló.


Be sem jelentenek rendesen, így ki sem fizet. Aztán futhatsz a pénzed után.



Szó szerint buta Kádár fiaival leszel összezárva.


Az átlagéletkor 55-60 körül van.


Számítógéphez, gondolkodni is full ostobák.


Igazi semmirekellő generáció. Tisztelet a kivételnek.



Órabér Budapesten nettó 850-1200 között mozog.


A magasabb órabér, középszintű angol nyelvtudásért jár.



Normál 174 órával egy vicc a bér, csak 240-300 órával tudsz többet keresni.



Inkább tanulj rendes szakmát vagy irány az egyetem!

2021. szept. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!