Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bármelyik egyetem elfogadja a...

Bármelyik egyetem elfogadja a megszerzett FOSZKOS papírból számított pontszámot?

Figyelt kérdés

Ugye ha elvégezzük pl 5-össel, akkor az 400 pontot ér. Ha én mondjuk a BGE-N szerzek egy pénzügy-szamviteles foszk papírt, akkor azt az ELTE PSZ alapképzésén is 400 pontnak fogja számolni vagy csak a BGE?


Hol van erről tájékoztató? Nem igazán találtam.



2021. szept. 3. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
bármelyiken elfogadják
2021. szept. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ELTE nem fogadja el, ez a felvi.hu-n is fenn van, ahogy a Corvinus és a BME sem, egyedül a BGE.


A felvi.hu-n ha rámész az egyetemre, majd a karra, akkor az összes szak ki lesz listázva. Az utolsó 2 oszlopból az első az a korábbi, azonos képzési területről szerzett diploma, a második a foszk. Az I az igen, a N a nem.


pl.: itt elfogadják

[link]


itt nem fogadják el:

[link]

2021. szept. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 köszönöm! 😁
2021. szept. 3. 15:17
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor amúgy az emelt szintű érettségit sem nézik? Csak a FOSZK-ból számítanak?
2021. szept. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Kell emelt érettségi, de a foszkból számítanak pontokat. A követelmények alól nem mentesít.
2021. szept. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha a FOSZKból számítják a pontot és jegy alapján (pl 5-ös oklevéllel 400 pont; 4-es oklevéllel 360 pont) akkor ez kiváltja a teljes érettségit és a maradék 100 pontod nyelvizsgából, okj-ból, sporteredményből tevődik össze, nem kell emelt hozzá.


(Jó módszer, ha valaki hajlandó 8 félév alatt elvégezni a 6 vagy 7 féléves képzést, szerintem emgéri, ha ezzel megúszhatja az emeltet)


Annyi a kritérium, hogy ugyanazon a képzési területen kell folytatnod a tanulmányodat és sajnos, ahogyan a #2-es válaszoló linkelte, ugyanazon az egyetemen is. (Én most a BGE-re járok PSZre, de akkor jövőre csak ennek az alapképzésére tudok így jelentkezni, ELTEre sajnos nem :/ )

2021. szept. 3. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!