Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi felvételinél, ha...

Egyetemi felvételinél, ha megszerzett diplomából számítják a pontszámot, milyen kikötések vannak a diplomával szemben? Hasonló területről szerzett kell legyen?

Figyelt kérdés
Találtam egy listát erről "Felsőfokú oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen" néven, ami minden egyetemet tartalmaz. Amit furcsálltam, hogy vannak egyetemek (pl BME) amik külön megkötik, hogy azonos képzési terület esetén. Ezt vehetem úgy, hogy ahol nincs ilyen írva az azt jelenti hogy bármilyen diplomával lehet jelentkezni? Teszemazt pszichológia diplomával vegyészmérnöknek, vagy mégis hogy van ez? A kikötésekről máshol nem írnak semmit

2016. máj. 22. 06:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Adott intézmény döntheti el, mennyire fogadja el. Ha nincs kikötés, lehet bármi: én angoltanári diplomával jelentkeztem gazdaságinformatikus képzésre.
2016. máj. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2016. máj. 22. 08:39
 3/5 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy te pl. melyik egyetemre mentél így, ha kérdezhetem
2016. máj. 22. 09:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Veheted úgy, igen, ha nincs külön megkötés.


Amúgy szerintem célszerűbb, ha te mondod meg, hogy hova mennél, mert akkor biztosat lehet mondani a felvi.hu alapján.

2016. máj. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jah csak össze akartam vetni a szövegét másokkal. Óbudai Egyetem Neumann Kar érdekelne.
2016. máj. 23. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!